Uiboleht koondisemängude piletitest: huvi mängude vastu on suur ({{commentsTotal}})

Rahvuste liiga: Eesti - Ungari selle aasta oktoobris.
Rahvuste liiga: Eesti - Ungari selle aasta oktoobris. Autor/allikas: Siim Lõvi/ERR

Eesti Jalgpalli Liidu infojuht Mihkel Uiboleht ütles, et Eesti meeste jalgpallikoondise EM-valiksarja kodumängude piletite müük näitab juba head tulemust ning ka kaks valikmängu toimuvad publikusõbralikumal ajal, kell 19.00.

Kuidas te kommenteerite, et kolmapäeval, kui tulid müüki Eesti meeste jalgpallikoondise EM-valiksarja kodumängude pääsmed, osteti kohe avapäeval 800 piletipaketti, ehk üle 3000 pileti?

See on kindlasti hea tulemus esimese päeva kohta. Huvi nende mängude vastu on suur ja kuna me tegime ka selle põhimõtte, et me ei tõstnud hinda, kuigi vastased on üliatraktiivsed (näiteks Saksamaa, Holland - toim.), aga lisaks tegime aasta lõpuni soodushinna. See huvi alates alagrupi loosimistest on olnud päris suur.

Mis põhjusel pakettide ostjatele eelisõiguse annate?

Me oleme 12 aastat erinevatele valiksarja mängudele pakkunud. Kõigepealt on olemas võimalus osta pakette meie püsikülalistel, ehk inimestel, kes soovivad külastada kõiki mänge. Ja siis kui paketimüük läbi saab, siis saab ka üksikpileteid osta. Paketimüügi ja üksikmüügi vahe ongi see, et inimestel on võimalik märgatavalt soodsamalt mängule saada, kui ostes üksikpilet summana. Terve valiksarja ostmine on odavam per mäng kui hakata neid ühe kaupa ostma.

Miks üksikpileteid samal ajal juba osta ei võiks saada?

Me oleme alati kasutanud võimalust alguses paketimüügiks. See ongi varajase ostja võimalus. Loomulikult on meie huvi ju ka see, et oleks kõigil Eesti koondise valikmängudel võimalikult palju rahvast. See on üks osa sellest. Alguses müüakse pakette nendele, kes soovivad tervet valiksarja vaadata ja kui veel üle jääb, siis algab üksikpiletite müük. Iga organisatsioon väärtustab eelkõige oma püsikülalist. See on selle paketi mõte. Et kui ma soovin kõikidel mängudel käia, siis on mul võimalik saada see pääse soodsamalt ja esmajärjekorras.

Kuidas jalgpalliliit veel inimesi jalgpallistaadionile meelitab? Tulevased mängud on küll atraktiivsed, aga ka sügisel oli meil mänge, kus vastu vaatasid peaaegu tühjad tribüünid.

Meie viimastel mängudel on tänuväärne olnud see, et me oleme alustanud suure festivaliala kontseptsiooniga, kus enne mängu on staadioni ümbruses sellised tegevused, esineb tuntud muusik, kes loob meeleolu. On ka muid tegevusi. Samuti avas sügisel staadionil toitlustuskoht.

Põhiline tegevus on ikkagi töö kogukonnaga, klubidega, fänniühendustega. Oleme teinud samme ka selle nimel, et mängude kellaajad oleksid parimad võimalikud. Mängude kellaajad paneb tsentraalselt paika Euroopa jalgpalliliit UEFA sõltuvalt oma sõlmitud telelepingutest ja muudest kohustustest. Väga paljud mängud algavad Eesti aja järgi 21.45, mis välismaa teleauditooriumit arvestades on mõistetav, aga mis ei pruugi töönädala sees olla Eestis publikusõbralikud. Selles valiktsüklis on meil neljast mängust kaks algamas kell 19.00, näiteks mäng Valgevenega. Saksamaa ja Hollandi mängud algavad siiski 21.45.

Kas siin mängib rolli ka traditsioonilise jalgpallikultuuri puudumine ühiskonnas?

Ükski areng või kultuuri tekkimine ei käi üleöö. Oluline on ju kasvatada lojaalset püsikülalist, iniimest, kes peab staadionil jalgpallimängu külastamist traditsiooniliseks. Pikaajalises perspektiivis on meie publikunumbris samm-sammult kogu aeg tõusnud. Kui Eesti koondis mängib, on X arv publikut kohal. Eesti spordimaastikul on see number suur. Aga meie ambitsioon on sealt kahtlemata edasi minna. See käib ka koos sellega, et mida edukam on koondis, siis seda lihtsam on seda huvi kasvatada. Kui koondis mängib keskpäraselt või ei ole koondisel stabiilset edukat perioodi, siis on seda raskem teha. Printsiip peab ikka olema, et oma riiki ja oma koondist tuleb toetada sõltumata sellest, kes on vastane ja sõltumata sellest, mis on hetkel koondise tulemus.

Mis veel staadionile kohale tulemist või mitte tulemist mõjutab?

Kui laiemalt vaadata, siis üks on publik, kes tuleb reaalselt staadionile mängu vaatama ja teine on publik, kes elab mängule kaasa. Tänapäeval on virtuaal- või telemaailma kaudu mängu jälgijate hulk suur. See on ka ajastu märk, et inimesed võivad tihti eelistada koju jäämist, kas siis seetõttu, et nad ei saa minna või nad arvavad, et kodus on mugavam mängu vaadata koos teleülekande, korduste ja heade kommentaaridega. See on selline ülemaailmne tendents ja probleem, millega kõik spordiürituste korraldajad silmitsi seisavad.

Toimetaja: Aleksander KrjukovHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: