Edu maha mänginud CSKA jõudis siiski Euroliiga finaalturniirile ({{commentsTotal}})

{{1524857340000 | amCalendar}}
Cory Higgins (palliga)
Cory Higgins (palliga) Autor/allikas: TASS/Scanpix

Korvpalli Euroliigas selgus kolmas meeskond, kes pääses nelja parema finaalturniirile, kui Moskva CSKA alistas võõrsil Himki 89:88 ning võitis seeria 3:1.

CSKA võitis avapoolaja 57:44, kuid teisel poolajal oli paremas hoos Himki. Viimasele veerandajale mindi CSKA 71:65 eduseisus, kuid vahe hakkas jõudsalt sulama. Minut enne normaalaja lõpuvilet viis Aleksei Šved Himki 87:85 juhtima, kuid kui mängida oli veel 21 sekundit, viigistas kaks vabaviset tabanud Sergio Rodriguez seisu.

Himki läks uuesti 88:87 juhtima, kui Anthony Gill tabas kahest vabaviskest ühe. Viis sekundit enne normaalaja lõppu viis Cory Higgins CSKA 89:88 juhtima ja seejärel sekkusid mängu kohtunikud, kes ei lugenud Himki kovri, vaid peatasid mängu – nimelt oli CSKA peatreener pärast korvi palunud vahetust, kuid lauakohtunik ei peatanud kella. Pärast videokorduse vaatamist otsustati kellale panna 5,7 sekundit ja mäng jätkus, kuid rohkem keegi korvini ei jõudnud ja CSKA sai ülimagusa võidu.

Võitjate parim oli Higgins 20 punktiga, Andrei Vorontsevitšlisas 15, Rodriguez 14, Semjon Antonov 13 ja Will Clyburn 12 punkti. Üleplatsimees oli Himkile 36 punkti toonud Šved, kes võttis lisaks ka viis lauapalli ja andis kuus resultatiivset söötu.

Finaalturniiril läheb CSKA poolfinaalis vastamisi Madridi Realiga, kes alistas veerandfinaalseerias mängudega 3:1 Panathinaikose. Viimane kohtumine võideti kodupubliku ees 89:82.

Panathinaikos suutis 22-punktilisest kaotusseisust vähendada vahe kolmele punktile, kui poolteist minutit enne normaalaja lõppu tabas Nick Calathes kolmepunktiviske, tuues tabloole numbrid 82:85. Sellele vastas aga omakorda kolmesega Luka Doncic, viies Reali 88:82 ette, lõppseisu vormistas Sergio Llull vabaviskejoonel.

Võitjate parim oli Doncic 17 punkti ja viie resultatiivse sööduga, Felipe Reyes ja Gustavo Ayon lisasid kumbki 12 punkti. Panathinaikosele tõi Chris Singleton 21 punkti, Mike James ja Calathes lisasid kumbki 18 punkti.

Nelja parema finaalturniir peetakse maikuus Serbias – 18. mail on kavas poolfinaalid ja 20. mail finaal ning kolmanda koha kohtumine. Teises poolfinaalis lähevad vastamisi Kaunase Žalgiris ja Fenerbahce.