Žalgiris jõudis 19-aastase vaheaja järel Euroliigas Final Four’i ({{commentsTotal}})

{{1524769620000 | amCalendar}}
Kaunase Žalgirise mängijate näolt peegeldub hästi, mida Final Four'i pääsemine tähendab. Autor/allikas: 15min.lt/Scanpix

Leedu korvpallihiid Kaunase Žalgiris alistas kodupubliku eest veerandfinaalseeria neljandas kohtumises Pireuse Olympiakose 101:91 (23:22, 28:15, 27:19, 23:35) ja võitis seeria 3:1. Viimati jõudis Žalgiris Euroliigas nelja parema finaalturniirile 1999. aastal, kui turniir ka võideti.

Pärast tasavägist avaveerandaega pani Žalgiris teisel veerandajal enam kui 14 000 pealtvaataja ees sisse teise käigu ja poolajapausile mindi 51:37 eduseisus. Kolmanda veerandaja järel oli Leedu klubi eduseis juba 22-punktiline, kuid viimasel veerandil hakkas vahe närvide mängus sulama. Žalgirise õnneks sai lõpuks aeg otsa ja võeti väärt kümnepunktiline võit.

Žalgirise parim oli Kevin Pangos 21 punktiga, Edgaras Ulanovas lisas 20 punkti ja võttis üheksa lauapalli. Olympiakose resultatiivseim oli Vassilis Spanoulis 19 punktiga.

Koha nelja parema seas tagas ka Fenerbahce, kes oli võõrsil Baskoniast üle 92:83 (25:19, 23:13, 24:30, 20:21) ja võitis seeria 3:1.

Poolajapausile mindi Fenerbahce 16-punktilises eduseisus – 48:32 –, kuid kolmandal veerandil suutis Baskonia vahet pisut vähendada, tulles kümne punkti kaugusele. Viimasel veerandajal pani siiski Fenerbahce enda paremuse maksma.

Võitjatele tõi Marko Guduric 22 ja Nicolo Melli 21 punkti, Baskonia resultatiivseim oli Vincent Poirier 14 punktiga.

Ülejäänud kahes veerandfinaalseerias on seisud 2:1 – Madridi Real juhib Panathinaikose vastu ja Moskva CSKA edestab Himkit.