Kaunase Žalgiris jõudis ühe võidu kaugusele Euroliiga Final Four'ist ({{commentsTotal}})

Kaunase Žalgiris
Kaunase Žalgiris Autor/allikas: Imago Sport/Scanpix

Kaunase Žalgiris alistas korvpalli Euroliiga veerandfinaali kolmandas mängus kodus Pireuse Olympiakose 80:60 (21:19, 26:17, 20:14, 13:10) ja asus seeriat juhtima kaks-üks.

Mängu alustas paremini Olympiakos, asudes juhtima 10:4, kuid avaperioodi lõpuks oli tulemusega 21:19 peal juba Leedu meeskond. Teisel veerandil kasvatati edu enam kui kümnele punktile - vahepeal juhiti koguni 47:30 - ja poolajapausile mindi Žalgirise juhtimisel 47:36.

Kolmandal veerandajal vähenes vahe korraks seitsmele silmale (53:46), kuid lähemale Olympiakos ei jõudnud. Vastupidi, perioodi lõpuks oli vahe uuesti 17 punkti (67:50). Viimasel veerandil kreeklastel enam jaksu ei olnud. Vahe püsis pidevalt paarikümne punkti ümber ja Žalgiris võitis 80:60.

Võitjate parimad olid Brandon Davies 18, Paulius Jankunas 13 ja Kevin Pangos 12 punktiga. Vasilije Micic ja Beno Udrih panustasid mõlemad kuue resultatiivse sööduga. Külalistele tõi Vassilis Spanoulis 14 ja Brian Roberts 11 silma.

Žalgirisel oli selgelt parem visketabavus (kahesed 24/33 ehk lausa 72,7%, Olympiakosel 14/31 ehk 45,2%). Võitjad jagasid ka selgelt enam resultatiivseid sööte (23:12).

Seeria neljas mäng peetakse ülehomme taas Kaunases ja leedulaste edu korral jääb see ka viimaseks.