Tammjärv: Erki Nool palus sportlastel end ületada, meil ei tulnud see välja

Foto: ERR

PyeongChangi olümpial said Marko Kilp ja Karel Tammjärv murdmaasuusatamise sprinditeates enda poolfinaalis üheksanda koha ega pääsenud edasi finaali.

"Üsna kiirelt läks päris raskeks. Sprinditeate formaat on üks kole asi," tõdes Tammjärv pärast võistlust Eesti ajakirjanikega rääkides.

Küsimusele, kas sprinditeade pole päris tema jaoks, vastas Tammjärv: "Ma ei tea, täna ei olnud jah. Teoorias on ta üks suusatamise võistlusformaate ja ma olen suusataja. Aga täna ei olnud. Sellist kõrge laktaadi taluvust ei ole. Esiteks, teda üldse tekkis natuke liiga palju ja nii kiiresti, kolme minutiga seda välja ei raputa jalgadest. Kindlasti läksin juba teist ringi sõitma pagasiga. Midagi oli liiga palju kaasas."

Ometi oli Tammjärv tänu senistele sõitudele treener Anti Saarepuu esimene valik sprinditeadet sõitma. "Eks sõidud siiamaani on head olnud ja lootsin mina ise ka, et tuleb parem," nentis Tammjärv. "Mul on üks hea sprinditeade Otepää MK-etapil tehtud mõned aastad tagasi, siis olid need jalad oluliselt värskemad ka teisel ja kolmandal ringil. Aga täna ei."

Kokkuvõttes sai Eesti 14. koha. "Helesinine unistus kindlasti oli [finaal]. Täna me end ei ületanud. Erki Nool palus sportlastel end ületada, meil ei tulnud välja, andsime ainult selle, mis oli," viitas Tammjärv olümpiavõitja öeldule Delfi stuudios.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: