Soomlannadele viis väravat visanud USA-st sai esimene jäähoki finalist ({{commentsTotal}})

Võidukas USA jäähokinaiskond
Võidukas USA jäähokinaiskond Autor/allikas: SIPA/Scanpix

PyeongChangi taliolümpiamängudel selgus naiste jäähokis esimene finalist, kui Ameerika Ühendriikide naiskond alistas poolfinaalis koguni 5:0 Soome.

USA asus kohtumist juba esimese kolmandiku kolmandal minutil, kui täpne oli Gisele Marvin. Kolmandiku lõpus tegi Danielle Cameranesi seisuks 2:0.

Teisel kolmandikul jätkus ameeriklaste domineerimine. 33. minutil lõi kohtumise kolmanda värava Jocelyine Lamoureux-Davidson ja minut hiljem tegi Hilary Knight seisuks juba 4:0. Mängu viimase värava viskas USA teise tabamuse autor Camaranesi 41. minutil.

Ameerika Ühendriikide naiskond sihib finaalis enda esimest kuldmedalit 20 aasta jooksul. Viimati tuli USA naiste hokikoondis olümpiavõitjaks 1998. aastal Naganos.

USA vastase neljapäeval toimuvas finaalis selgitavad täna kell 14.10 välja viimased neljad olümpiamängud võitjaks tulnud Kanada ning Venemaa olümpiasportlaste naiskond.