Olümpiakoondise arst Mardna: Ermitsa puhul oli abi kiirest reaktsioonist

Foto: ERR

PyeongChangi taliolümpiamänge kimbutav noroviirus jõudis reedel ka Eesti sportlasteni, kui haigestus laskesuusataja Kalev Ermits, kes aga tänaseks on viirusest tervenenud. Olümpiakoondise arsti Mihkel Mardna sõnul reageeris nii Ermits kui ka olümpiakoondise tiim juhtumile kiiresti, tänu välditi suuremat haiguspuhangut koondislaste ridades.

"Kõigepealt on hea, et kedagi teist ei ole nakatanud sellesse noroviirusesse. Noroviirust loetakse üsna nakkavaks, või väga nakkavaks viirusinfektsiooniks. Öeldakse isegi, et nii vähe kui viis viirusosakest võib põhjustada nakkuse. Ehk siis ta on väga nakkav viirushaigus. Peamiselt levib kontakti teel, kus siis on enamasti põhjustatud hügieeninõuete vähesest järgimisest või mitte-järgmisest – pean siin silmas käte pesemist."

"Mis puudutab Kalevi haigusjuhtu, siis sportlane ise reageeris üsna kiirelt ja andis meile teada ning tänu sellele õnnestus meil teda ka üsna operatiivselt isoleerida teistest meeskonnakaaslastest: paigutada ta eraldi ruumi, mis on ka ROK-i üsna range ettekirjutis. Sümptomite avaldumisel kuni viiruse kindlaksmääramisest peab järgneva 48 tundi sportlase isoleerimist eraldi ruumi."

"Igat viirushaigust võib inimene põdeda erineva raskusega, Kalevil oli see õnneks üsna kergeloomulise kuluga ja järgmisel päeval tundis ta end üsna hästi."

Toimetaja: Kristo Tamm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: