Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Lasketiirus kohtuniku rollis olev Oja: korralduslik pool on palju arenenud

Foto: ERR

Neli aastat tagasi Sotši taliolümpiamängudel radade kohtunikuna tegutsenud Eesti Laskesuusatamise Föderatsiooni peasekretär Kristjan Oja on ka PyeongChangis rahvusvahelise alaliidu värvides, olles sel korral kohtunik lasketiirus.

"Minu ülesanne on jälgida, et tehniliselt oleksid võistlused õieti korraldatud. Ja kui võistluse ajal sportlastel midagi juhtub, siis see informatsioon vajadusel viia ka žüriisse, et see tõlgendada siis reeglite järgi – kas sanktsioonid tulevad või ei tule," kirjeldab endine laskesuusataja enda tööülesandeid PyeongChangis.

Kuidas on olümpia senini sujunud? "Väikeseid viperusi korraldajate poolt ikka tuleb. Aga midagi sellist, mis oleks seganud võistlust või võistlused oleks venima jäänud, pole olnud. Korraldajad on väga head tööd teinud."

Milline näeb välja lasektiiru kohtuniku tööpäev? "Päevad on pikad. Üheksa tuleme hotellist ära hommikul staadionile, siis on kohe koosolek, sellele järgneb paar treeningut. Ja päev lõpeb võistlusega, mis hakkab poole kaheksa, poole üheksa ajal. Ja kella 23 ajal on meil kokkuvõttev koosolek. Hotellis tagasi 12-pool üks."

"Me vastutame ka selle eest, et lisaks võistlustele oleksid ka ametlikud treeningud reeglitepäraselt läbi viidud. Seega, meie päev hakkab staadionil ja lõpeb staadionil."

Oja sõnul on suure arengu läbi teinud võistluste korralduslik pool. "Visuaalselt on väga vähe muutunud, aga korralduslik pool on väga palju muutunud ja just paremuse poole. Mäletan, et 2009. aasta MM-il oli väga raske korraldajatega ühist keelt leida. Kuigi ka praegu on väga suur keelebarjäär ja palju toimub tõlkide abil, aga nad on selle üheksa aastaga väga palju edasi arenenud."

Toimetaja: Kristo Tamm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: