Ago Markvardt: Ilvesel tuleb poodiumile jõudmiseks hüppevoor võita

Foto: ERR

Ago Markvardt, kes saavutas 1994. aasta Lillehammeri taliolümpiamängudel kahevõistluses 5. koha, rääkis ERR-ile tänavusest olümpiast, kus parimate Eesti sportlastena on Kristjan Ilves saanud 16., Marko Kilp 18., Johanna Talihärm ja Karel Tammjärv 22. koha.

Kuidas Sina hindad Eesti sportlaste tulemusi PyeongChangi taliolümpial? On need õnnestumised või mitte ja miks?

Mina olen rahul, sest minu arvates suuri altminekuid ei ole olnud, aga selliseid rõõmustavaid tulemusi on meil küll. Nagu sa enne välja tõid, siis neli korda on jõutud 20 parema hulka.

Kristjan Ilves on teinud olümpial meie parima tulemuse. Homme on suure mäe võistlus. Mida oleks vaja teha, et Sinu kunagine tulemus üle teha?

Tulema vähemalt neljandaks, eks (naerab). Aga selleks, et sinna viie hulka jõuda, peab ta tegema väga korraliku hüppe hüppemäel. Lisaks peab tal peab natukene õnne, et tuul teda toetaks ja siis on kõik juba tema enda kätes.

Ilves otsustas täna proovihüpetest loobuda. Kui tavatu see on?

Ühel hetkel lihtsalt tuleb väike paus pidada. Kui on piisavalt hästi saadud treenida ja tunnetus on hea, siis on mõistlik teha väike paus. Teinekord isegi enne võistlust võib proovihüppe ära jätta ja minna otse võistlushüppele. See ei ole mitte midagi tavatut, nii tehakse küll.

Mida peab tegema Kristjan, et väikese mäe tulemus üle teha?

Põhimõtteliselt on tal võimalik ette tulla ka siis kui tagumised mehed kehvemini hüppavad ja temast kõvasti maha jäävad. Aga selleks, et tulemust parandada võrreldes väikese mäega, siis hüppede järel peaks Kristjanil koht olema ikkagi esikümnes ja kaotus liidrile ei tohiks olla väga suur. Ideaalis, et jõuda poodiumile või sinna esimese kuue hulka, ma usun, et kristjan peaks hüpete järel olema esimene või väga väikese kaotusega liidrile.

Suusahüppajatel on olümpiavõistlused läbi: Martti Nõmme pääses kahel korral, Artti Aigro korra põhivõistlusele, aga mitte teise vooru. Millega nad maailma tippudest maha jäävad?

Hetkel on mul seda väga raske öelda. See võib olla treening, ma ei tea, treeningpartnerid.. Võib olla see, mis mägedelt hüpatakse. Aga kõik kolm on veel piisavalt noored. Ma arvan, et esimene olümpiakogemus annab neile väga hea tausta ja kogemuse, mille pealt järgmisteks olümpiateks paremini ette valmistuda.

Toimetaja: Liisi Rist

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: