Ilvese isa: üritame mitte tulemusest mõelda

Foto: ERR

Eesti olümpiakoondise ühe suurima lootuse, kahevõistleja Kristjan Ilvese treener ja isa Andrus Ilvese sõnul on nende eesmärk PyeongChangi olümpial hea tehniline sooritus, tulemuste peale nad ei mõtle.

Ilvesed saabusid olümpiale Jaapanist, kus Kristjan Ilves tegi MK-etapil senise karjääri parimad tulemused – esmalt sai ta neljanda koha ja seejärel kordas Eesti kahevõistlejate parimat tulemust, lõpetades teisena. "Peale Jaapani etappi jäime veel Hakubasse harjutama, seal olid tingimused head, saime hüpata ja suusatada. Ilm oli hea, tuulevaikus," rääkis Andrus Ilves ERR-ile. "Siin on natuke teistmoodi, aga tuleb harjuda ka selle tuulega, midagi teha ei ole. Loodame, et võistluspäevaks see tuul raugeb veidi, et mäel see loteriiosakaal väiksem oleks tuule tõttu. Aga hüppemägi on korralik, nõuab head tehnilist sooritust ja ma arvan, et Kristjan on selleks valmis ja Karl-August [Tiirmaa] ka. Et teha oma hea tehniline sooritus ja siis ma arvan, et oleme konkurentsis."

Kristjanil on pööraste tuultega ka kogemust, kas need aitavad teda võistlustel? "Sportlane teeb ikka oma tehnilise soorituse, aga sõltuvalt tuulest, kas puhub vastu või tagant, võib meetreid tulla kümme siia-sinna," selgitas Andrus Ilves. "Seal kompenseeritakse ka tuulepunktidega, aga pigem eelistaks olukorda, kus tuulepunktide osakaal oleks minimaalne ja loeks ikkagi hüppekaugus."

Olümpia eel on Kristjan läinud üha parimasse hoogu, mis aitas vormi õigeks hetkeks üles kruvida? "Lühidalt öeldes, kannatlik meel ja eneseusk. Seda on eelkõige Anatoli [Šmigun] sisendanud, et kuskile ei ole kiiret – kui detsembris veel ei ole vormis, siis tuleb lihtsalt oodata ja rahulikult käia võistlustel, läbi võistluste koguda vormi. Ja nii ongi läinud," rääkis Andrus Ilves. "Terve jaanuar on olnud tihe võistlemine, 2. jaanuarist siiamaani oleme olnud karussellil ja see on vormile hästi mõjunud. Olümpia ees hirmu ka ei ole, nii palju on võisteldud. Lihtsalt melu on suurem MK-etappidega võrreldes, aga konkurendid on samad ja olukord on tuttav."

Olümpiadebüüdi tegi Kristjan Ilves neli aastat tagasi Sotšis, seega on ta olümpiameluga juba tuttav. "Kristjan käis juba Sotšis ka, ta on kogemuse võrra rikkam. Tegelikult ei maksa olümpiat sportlasel ega treeneril nii palju enda sees ületähtsustada, ta on ikkagi võistlus paljude seas," arutles Andrus Ilves. "Kui hakkad seda ületähtsustama, siis võib-olla see pärsib seda tegevust ja sooritust. Üritame mitte tulemusest mõelda ja minna vabalt tegema head tehnilist sooritust, ma arvan, et siis tuleb hea tulemus ka."

Kahevõistluse normaalmäe hüppevoor peetakse ajakava järgi kolmapäeva, 14. veebruari hommikul kell 8 ning 10 km murdmaadistantsile starditakse kell 10.45. Lisaks Ilvesele on võistlemas ka Karl-August Tiirmaa.

Toimetaja: Maarja Värv

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: