Novosjolov: püüan tippvormi hoida tiitlivõistluste jaoks ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ERR

Mullu kaks tiitlivõistluste medalit võitnud Nikolai Novosjolov avas pika pausi järel uue võistlushooaja alles eelmisel nädalal. Saksamaal, Heidenheimi MK-etapil võitis ta põhitabelis kahest matšist ühe ja lõpetas võistluse 17-nda kohaga.

"Ega ma väga suurt midagi ei lootnud, sest pole väga ammu võistelnud ja loomulikult keha läheb natukene rooste," rääkis Novosjolov ERR-ile. "Nii et oli vaja uuesti ennast käima saada, aga sain positiivset tagassidet, et olen endiselt elus, liigun raja peal ja saan mõnikord vastasele ka pihta. Ma arvan, et kõik on hästi."

Uut hooaega alustas Novosjolov tavatult hilja, sest juulis tegi ta MM-te finaalis põlvele liiga. Et põlv andis aasta lõpus taas tunda, siis lükkas ta avastarti aina edasi.

"Plaanisin oma hooaega alustada juba novembris. Tahtsin minna Itaaliasse ja seal juba proovida, kuid ei õnnestunud. Suure tõenäosusega järgmise MK-etapi, mis toimub Vancouveris, jätan ka vahele."

 Et Saksamaa võistlusele eelnenud laagris sai 37-aastane epeemees, kel kodus 7 tiitlivõistluste medalit, tervisele väikse põntsu taas juurde, siis pooltervena ta võistlema ei kiirusta.

 "Liigun vaikselt ja kuulan oma organismi ja antud hetkel on mul juba selline eesmärk, et püüan tippvormi hoida just tiitlivõistluste jaoks," lisas Novosjolov.

EM on epeevehklejatele juunis ja MM juulis. Mullu samuti individuaalselt kaks tiiltivõistluste medalit võitnud Julia Beljajeva on uuel hooajal võistelnud neljal suuremal etapil ja jõudnud korra esikolmikusse ning jäänud kahel viimasel stardil Havannas ja Dohas 33-ks, sest kaotas kohe matši ühe torkega.

"Mulle tundus, et võib-olla enesekindlust jäi kuskil natuke vajaka," ütles Beljajeva. "Treener mitte ühelgi võistlusel minuga kaasas ei käinud, kuid tundsin enne võistlust, et vorm on hea ja tegime palju trenni just enne võistlusi. Aga midagi oli ikkagi siis järelikult puudu, kui see üks torge ikka ei tulnud ja nii juba kaks võistlust järjest. Ma ei näe siin mingit draamat ja teeme tööd edasi."

 Oktoobrist alates juhib Beljajeva jätkuvalt maailma edetabelit.

Toimetaja: Liisi Rist

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: