Venemaa tahab taaskäivitada Sõpruse mängud

Kreml
Kreml Autor/allikas: SCANPIX / REUTERS

Venemaa plaanib 40-aastase pausi järel taas korraldada suured rahvusvahelised spordivõistlused koondnimega Sõpruse mängud.

Esimest korda toimusid mängud 1984. aastal NSV Liidu eestvedamisel, kui toonane idablokk boikoteeris Los Angelese olümpiamänge. Siis võttis võistlustest osa ligikaudu 50 riiki.

Kuigi Venemaa sportlaste lõplik saatus seoses 2024. aasta Pariisi olümpiamängudega pole veel selge, siis president Vladimir Putini soovil saavad millalgi pärast 26. juulil kuni 11. augustil aset leidvat olümpiat toimuma ka Sõpruse mängud.

Vastavast plaanist teatas Kremli kodulehekülje vahendusel spordiminister Oleg Matõtsin ja praeguse kava kohaselt ei ole tegemist ühekordse ettevõtmisega, vaid võistlused saaks teatud regulaarsusega toimuma ka tulevikus.

Kui 1984. aasta Sõpruse mängud olid loodud vastukaalus olümpiamängudele, siis 1986. aastal toimusid esimest korda Hea Tahte mängud, mille initsiaatoriks oli telekanali CNN asutaja Ted Turner.

Hea Tahte mängud said alguse just olümpiaboikottide vastu, sest 1980. aasta mängudel Moskvas ei osalenud Ameerika Ühendriigid ega suur osa läänemaailmast. Viimased Hea Tahte mängud toimusid 2001. aastal ja läksid seejärel madalate telereitingute tõttu hingusele.

Toimetaja: Siim Boikov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: