Žalgiris sai neljanda võidu järjest, liidrite mängus jäi peale Olympiakos

Kaunase Žalgirise mängijad
Kaunase Žalgirise mängijad Autor/allikas: Scanpix Baltics

Korvpalli Euroliigas jätkab heas hoos Kaunase Žalgiris, kes teenis reedel Belgradi Crvena zvezda 71:66 alistamisega neljanda järjestikuse võidu.

Žalgiris läks vaheajale kaheksapunktilises eduseisus, aga külalismeeskond võitis kolmanda veerandaja 26:12 ning läks oli vähem kui neli minutit enne mängu lõppu ees 64:57. Edgaras Ulanovas tabas minutiga kaks ning Tomas Dimša ühe kaugviske, Serbia klubi jõudis allesjäänud aja jooksul sihile vaid ühel korral ja võõrustajad lahkusid võiduga.

Ulanovas lõpetas mängu 13 punkti, kuue resultatiivse söödu ja viie lauapalliga, kümme punkti panustasid nii Achille Polonara kui Rolands Smits. Crvena zvezdad vedas 16 punkti visanud Filip Petrusev.

Tabeliliidrite omavahelises vastasseisus oli Pireuse Olympiakos Madridi Realist resultatiivsem kõigil neljal veerandajal ning sai lõpuks 73:60 võidu. Thomas Walkup viskas Kreeka klubi kasuks 18 punkti, Sasha Vezenikov lisas 15 punkti. Tiitlikaitsja Anadolu Efes sai viimase viie mängu jooksul kolmanda kaotuse, kui jäi 81:89 alla Müncheni Bayernile.

Euroliiga tabeli tipus on nii Olympiakosil, Realil, Fenerbahcel kui Barcelonal 13 võitu ja seitse kaotust, Žalgiris ja Monaco järgnevad neile 12 võidu ja kaheksa kaotusega.