Jõesaar viskas 14 punkti ja aitas koduklubi eurosarja põhiturniirile

Janari Jõesaar (vasakul)
Janari Jõesaar (vasakul) Autor/allikas: SCANPIX / imago images/Michael Schepp

Eesti korvpallikoondislase Janari Jõesaare koduklubi Bayreuth võitis FIBA Euroopa karikasarja kvalifikatsiooniturniiri finaali ja tagas pääsu alagrupiturniirile.

Bayreuth sai valikturniiri otsustavas mängus jagu Iisraeli klubist Haifa Hapoel 80:75 (21:18, 22:17, 19:16, 18:24).

Kui esimesel veerandil kulges suhteliselt võrdne heitlus, siis teisel perioodil kasvatas Bayreuth edu enam kui kümnele silmale (43:31) ja kolmandal veerandil juba 20 punktile (57:37).

Viimasel perioodil hoidis Saksamaa klubi valdavalt enam kui kümnepunktist edu, aga lõpus tuli Hapoel 8:0 spurdi toel pisut lähemale.

Jõesaar ja Terry Du'Aun Allen olid 14 punktiga kaks võitjate resultatiivsemat. Jõesaar võttis ka kuus lauapalli, tegi ühe vaheltlõike, ühe pallikaotuse ja kolm viga.

Eelnevas ringis oli Bayreuth saanud jagu Ungari klubist SZTE-Szedeakist 84:77. Selles mängus jäi Jõesaare arvele viis silma ja seitse lauapalli.

Põhiturniiril sattus Bayreuth ühte alagruppi Austria klubiga Kapfenberg Bulls ja Suurbritannia meeskonnaga London Lions. Neljas osaline selgub valikturniiri kaotajate ringi kaudu.