Nõmme Kalju alustas koostööd bändiga 5MIINUST

5MIINUST uutes Nõmme Kalju vormides
5MIINUST uutes Nõmme Kalju vormides Autor/allikas: Facebook/Nõmme Kalju FC

Eesti jalgpalli kõrgliigas mängiv Nõmme Kalju sõlmis koostöölepingu hiphopiansambliga 5MIINUST ning hakkab mängima vormides, millel kirjas "rämmar".

"Meil on teile põnev uudis," kirjutas Nõmme Kalju sotsiaalmeedias. "Kuna tuju on tähtis, siis lõime käed Lääne-Viru mändide all alguse saanud Võsu bändiga 5MIINUST kes on nagu meiegi, tänaseks kasvanud üle-eestiliseks sensatsiooniks ja nende loodud brändi kaudu turustatakse kõike ägedat, seal hulgas meenerõivaid ja energiajooki."

MTÜ Nõmme Kalju FC ja bändile 5MIINUST kuuluv kaubamärk "rämmar" sõlmisid koostöölepingu, mille tulemusena mängivad Nõmme Kalju jalgpallurid nüüdsest "rämmari" kirjadega ehitud vormides.

Allkirjastatud koostööleping on sõlmitud tähtajatult ning kumbki pool lepingu tingimustesse liiga detailselt süveneda ei viitsinud. "Me teeme asju seepärast, et neid on pull teha, mitte seetõttu, et jube kihvt on paberit määrida," vastasid rämmari brändi vedur Estoni Kohver ja Nõmme Kalju boss Kuno Tehva justkui ühest suust.

5MIINUST ja Nõmme Kalju koostöölepingut sõlmimas Autor/allikas: Facebook/Nõmme Kalju FC

Küsimusele miks just Nõmme, vastas Estoni Kohver resoluutselt, ent arusaamatult: "Sest me oleme Tartu poisid." Kuno Tehva jutust aga koorus välja veidi sisulisem vastus. "Nii Nõmme Kalju kui 5MIINUSEST välja kasvanud rämmari bränd on ise tekkinud, ise majandanud ja ei sõltu kellestki kolmandast. See annab meile vabad käed teha seda, mis meile meeldib. Mida rohkem me Kohvriga koos nendest asjadest räägime, seda rohkem ma mõistan, et need kaks väga erineva tegevusala tegijat on oma ambitsioonilt üks-ühele sarnased."

"Koostöö jalgpalli ja muusikatööstuse vahel on Euroopas kasvav trend mis liidab ja kasvatab fännibaase. Oleme Eestis olnud alati teenäitajad ja usume, et koostöö 5MIINUST bändiga saab olema põnev ning mis kõige tähtsam, viljakas. Ootan huviga Kalju / rämmar "merchi", mis jõuab ka hästi varustatud poodidesse nii siin- kui sealpool ookeanit," lisas Tehva.

Rämmar, mis Võsu räpipundi uudissõnana leidnud tee isegi ÕS-i kaante vahele, on tänaseks sirgunud brändiks, mis turustab koos partneritega meenerõivaid, peosarja, energiajooki ja nikotiinipatju. Nüüd ollakse tegevad ka spordis. Seda, kas brändil on ambitsiooni haarata ka teisi kohalikke spordiklubisid, liiga palju ei avatud. Ent kõik kolm rämmari-meest, kes lepingu sõlmimisele kohale tulid, on enda sõnutsi suured jalgpallifännid.

"Selge on see, et enda jalgpallikooli või -klubi me looma ei hakka. Kui aga on variant lüüa juba olemasoleva ja sealjuures väga hästi toimiva süsteemiga kampa, siis minu hinnangul ainult idioot jätaks sellise võimaluse kasutamata," ütles räppar Lancelot. "Just nimelt!" täiendas teda ka Päevakoer. "Ja kui me seeläbi suudame niivõrd populaarset spordiala veel populariseerida ja kasvõi ühe järgmise Eesti talendi jalkatrenni meelitada, siis võidavad sellest koostööst juba palju rohkemad, kui need, kes täna siin toas on," teadis ennustada Kohver.

Nõmme Kaljut näeb uuendatud vormides mängimas juba laupäeval, mil võõrustatakse FC Kuressaaret.

Toimetaja: Gerd Eston Sepp

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: