EM-iks valmistuv Venemaa alistas Bulgaaria, Wales ei saanud jagu Albaaniast

Venemaa alistas sõpruskohtumises Bulgaaria Autor/allikas: SCANPIX/AP

Jalgpalli EM on ukse ees ning sinna sõitvad koondised peavad jätkuvalt sõpruskohtumisi, et suurturniiriks paremini valmis olla. Venemaa alistas laupäeval 1:0 Bulgaaria, Wales tegi väravateta viigi Albaaniaga.

Kolm aastat tagasi üllatuslikult kodusel MM-il veerandfinaali jõudnud ja tänavugi Euroopa meistrivõistlustel mõnes kohtumises koduseinte tuge nautida saav Venemaa lõi maavõistlusmängus Bulgaaria vastu võiduvärava alles 84. minutil. Penalti realiseeris Aleksandr Sobolev.

2016. aasta EM-edu korrata lootev Wales pidi koduväljakul leppima väravateta viigiga Albaania vastu. Väravalukku ei suutnud lahti muukida ka Gareth Bale, kes Walesi viis aastat tagasi poolfinaali vedas.

Samuti suurturniiriks valmistuv Rootsi jätkas võidukalt, alistades Armeenia 3:1. Emil Forsbergi ja Marcus Danielsoni väravad viisid rootslased 34. minutiks kahe väravaga ette ning eduseisu oli neli minutit varem võimalik veelgi kasvatada, ent Sebastian Larsson ei suutnud penaltit realiseerida. Vahan Bichakhchyan lõi 64. minutil ühe värava tagasi, kuid Marcus Bergi tabamus viis minutit enne mängu lõppu jättis võidu Rootsi.