Baskonia ja Raieste Euroliiga hooaeg sai otsa

Euroliiga: Valencia - Saski Baskonia Autor/allikas: SCANPIX/EPA

Korvpalli Euroliiga põhiturniiri viimases mängus kaotas Eesti koondislase Sander Raieste koduklubi Saski Baskonia neljapäeval Valenciale 81:86 ning play-off'idesse ei pääse.

Külalismeeskond Baskonia kaotas avaveerandi nelja silmaga, aga läks seejärel poolajaks ise viie punktiga juhtima. Kohtumise viimased kaks veerandit kuulusid aga taaskord võõrustajatele: kolmanda veerandi võitis Valencia kuue punktiga ja kokkuvõttes oldi tasavägisest lõpuheitlusest hoolimata külalistest paremad viie punktiga.

Võitjate parimana viskas Derrick Williams 16 punkti ja tõi neli lauapalli. Klemen Prepelic panustas 14 silmaga, Mike Tobey toetas 13 punkti ja seitse lauapalliga. Baskonia resultatiivseimaks osutus 19 punkti loopinud Pierria Henry. Roka Giedraitis lisas 17 silma, 16 punkti jäi Achille Polonara arvele. Sander Raieste mänguaega ei teeninud.

Euroliiga põhiturniiril jäi Saski Baskonia saldoks 18 võitu ja 16 kaotust, millega saavutati 18 võistkonna konkurentsis kümnes koht. Play-off'idesse pääseb kaheksa paremat, viimasena lunastab väljalangemismängudele koha kas Peterburi Zenit või Valencia.

Kaheksa seas on koha kindlustanud Barcelona, Moskva CSKA, Anadolu Efes, Milano Olimpia, Müncheni Bayern, Madridi Real ja Fenerbahce.