Kindla võidu võtnud Zenit pääses viimasena Euroliiga play-off'i

Peterburi Zeniti korvpallurid Autor/allikas: Euroleague.net

Korvpalli Euroliigas peeti esmaspäeval põhihooaja eelviimane kohtumine, milles selgus kaheksandana play-off'i pääsev meeskond.

Peterburi Zenit alustas kodusaalis kohtumist Ateena Panathinaikose vastu lihtsa teadmisega - võit viiks kaheksa parema sekka nemad, kaotus omavaheliste mängude tulemuste põhjal hoopis Valencia.

Venemaa tippklubi läks poolajale 47:40 eduseisus ning ei võtnud pausilt naastes jalga gaasilt, võites kolmanda veerandi 29:20 ja kogu kohtumise lõpuks 112:83.

Võitjate eest tegi võimsa mängu Kevin Pangos, kes viskas 33 punkti (kaugvisked 7/12) ja kostitas kaaslasi 11 resultatiivse sööduga. Will Thomas lisas 12 ning Austin Hollins, Mateusz Ponitka ja Arturas Gudaitis 11 punkti. Panathinaikose resultatiivseim oli 20 punkti visanud Nemanja Nedovic.

21. aprillil algavas Euroliiga play-off'is kohtub Zenit Barcelonaga, samal tabelipoolel lähevad veerandfinaalis vastamisi Milano ja Müncheni Bayern. Teistes veerandfinaalides selgitavad Final Four'i pääsejad Moskva CSKA - Istanbuli Fenerbahce ning Anadolu Efes - Madridi Real.