Selgus Eesti jalgpallikoondise koosseis MM-valikmängudeks

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Eesti meeste jalgpallikoondis Autor/allikas: Sergei Stepanov/ERR

Eesti meeste koondis alustab nädala pärast MM-valikturniiri, kui kohtutakse Tšehhi ja Valgevenega. Pärast valikmänge toimub maavõistlus Rootsiga. Koondise peatreener Thomas Häberli avalikustas nimekirja 27 mängijaga, kes kogunevad esmaspäeval.

Tervislikel põhjustel jäävad koondisest eemale Marko Meerits, Ken Kallaste, Sergei Zenjov ja Georgi Tunjov, küsimärgi all on Markus Soometsa osalemine.

Praegu viibivad eneseisolatsioonis Henrik Ojamaa, Martin Miller, Märten Kuusk, Matvei Igonen ja Markkus Seppik, kelle liitumine koondisega selgub tuleva nädala kolmapäevaks.

Koondise kogunemise kahel esimesel päeval treenib meeskonnaga ka Maksim Paskotši, kes liitub pärast seda U-21 koondisega.

Seoses koroonaviirusest tingitud reisipiirangutega osalevad Karol Mets ja Erik Sorga mängudes Tšehhi ja Valgevenega ning naasevad seejärel koduklubide juurde.

Eesti koondis võõrustab Tšehhit Tallinnas A. Le Coq Arenal 24. märtsil kell 19. Valgevenega mängime võõrsil 27. märtsil kell 19. Maavõistluses Rootsiga kõlab avavile 31. märtsil kell 18.45. Kõiki kolme mängu saab jälgida ETV2 ja ERR-i spordiportaali vahendusel.

Eesti koondise koosseis märtsikuisteks kohtumisteks:

Väravavahid

Karl Jakob Hein (13.04.2002) – Londoni Arsenal (ENG) 6/0
Matvei Igonen (02.10.1996) – Tallinna FC Flora 4/0
Karl Andre Vallner (28.02.1998) – Tallinna FCI Levadia 0/0

Kaitsjad

Taijo Teniste (31.01.1988) – Tartu JK Tammeka 84/0
Karol Mets (16.05.1993) – Al-Ettifaq (KSA) 65/0
Nikita Baranov (19.08.1992) – Karmiotissa (CYP) 43/0
Artur Pikk (05.03.1993) – Diosgyöri VTK (HUN) 41/1
Joonas Tamm (02.02.1992) – FC Desna (UKR) 38/3
Michael Lilander (20.06.1997) – Tallinna FC Flora 7/0
Märten Kuusk (05.04.1996) – Tallinna FC Flora 6/0
Henri Järvelaid (11.12.1998) – Vendsyssel FF (DEN) 4/0
Henrik Pürg (03.06.1996) – Tallinna FC Flora 3/0
Markkus Seppik (16.04.2001) – Tallinna FC Flora 0/0

Poolkaitsjad ja ründajad

Konstantin Vassiljev (16.08.1984) – Tallinna FC Flora 125/25
Henri Anier (17.12.1990) – Paide Linnameeskond 65/13
Henrik Ojamaa (20.05.1991) – Tallinna FC Flora 44/1
Sergei Mošnikov (07.01.1988) – Paide Linnameeskond 35/2
Rauno Sappinen (23.01.1996) – Tallinna FC Flora 32/6
Mattias Käit (29.06.1998) – NK Domžale (SVN) 31/5
Frank Liivak (07.07.1996) – Tallinna FCI Levadia 24/3
Martin Miller (25.09.1997) – Tallinna FC Flora 13/1
Vladislav Kreida (25.09.1999) – Helsingborgs IF (SWE) 9/0
Rauno Alliku (02.03.1990) – Tallinna FC Flora 8/0
Erik Sorga (08.07.1999) – D. C. United (USA) 8/1
Vlasi Sinjavski (27.11.1996) – MFK Karvina (CZE) 7/0
Markus Soomets (02.03.2000) – Tallinna FC Flora 2/0
Markus Poom (27.02.1999) – Tallinna FC Flora 2/0

Peatreener: Thomas Häberli
Abitreenerid: Norbert Hurt, Andres Oper
Väravavahtide treener: Mart Poom
Kehalise ettevalmistuse treener: Michael Müller
Videoanalüütik: Ants Jaakson
Arst: Kaspar Rõivassepp
Füsioterapeudid: Helvis Trääder, Priit Lehismets, Marius Unt
Mänedžer: Miko Pupart

Eesti meeste koondise mängud 2021:

24.03 Eesti – Tšehhi, A. Le Coq Arena (MM-valikmäng)
27.03 Valgevene – Eesti (MM-valikmäng)
31.03 Rootsi – Eesti (maavõistlus)
01.06 Leedu – Eesti (Balti turniir)
04.06 Soome – Eesti (maavõistlus)
10.06 Eesti – Läti (Balti turniir)
02.09 Eesti – Belgia, A. Le Coq Arena (MM-valikmäng)
05.09 Eesti – Põhja-Iirimaa, A. Le Coq Arena (maavõistlus)
08.09 Wales – Eesti (MM-valikmäng)
08.10 Eesti – Valgevene, A. Le Coq Arena (MM-valikmäng)
11.10 Eesti – Wales, A. Le Coq Arena (MM-valikmäng)
13.11 Belgia – Eesti (MM-valikmäng)
16.11 Tšehhi – Eesti (MM-valikmäng)

Toimetaja: Siim Boikov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: