Võimas viimane veerand tõi Pistonsile üllatusvõidu Lakersi üle

Blake Griffin Autor/allikas: SCANPIX/REUTERS

Korvpalliliigas NBA sai tiitlikaitsja Los Angeles Lakers teise järjestikuse kaotuse, jäädes läinud öösel Detroit Pistonsile alla 92:107.

Alles neljapäeval Philadelphia vastu oma hooaja esimese võõrsilkaotuse saanud Lakers kaotas Pistonsile avaveerandi kolme punktiga, ent poolajaks haarati ise kahepunktiline edu. Kolmas veerand kuulus aga jällegi võõrustajatele ning oma paremuse pani Pistons lõplikult maksma võimsa neljanda veerandi toel. Detroit hoidis külalismeeskonda vahepeal kuival ligi seitse järjestikust minutit ja kokkuvõttes oldi Lakersist paremad 15 punktiga.

Detroiti parimana viskas Blake Griffin 23 punkti, tuues seejuures ka kolm lauapalli ja jagades kuus resultatiivset söötu. Wayne Ellington panustas Pistonsi üllatusvõitu 20 punktiga, kaksikduubli sai kirja 17 silma ja kümme lauapalli toonud Mason Plumlee. Lakersi ridades said 22 punkti kirja nii LeBron James kui Kyle Kuzma. Jamesi kontole jäi veel kümme korvisöötu, Kuzma nimele aga kümme lauapalli.

Kaheksanda võidu viimases üheksas mängus teenis Lakersi linnarivaal Clippers, kes sai võõrsil 109:105 jagu Miami Heatist. Clippers kaotas mängu avaveerandi 14 punktiga, kuid saavutas neljanda veerandi alguseks ise üheksapunktilise edu. Kokkuvõttes oldi vastastest paremad nelja silmaga. Võitjate parimana viskas Nicolas Batum 18 punkti, Heati parim oli Tyler Herro 19 silmaga.