Tiitlikaitsja Lakers pidi võõrsil viimaks kaotusega leppima

Los Angeles Lakersi staar LeBron James viskel
Los Angeles Lakersi staar LeBron James viskel Autor/allikas: SCANPIX/AP

Korvpalliliigas NBA lõppes tiitlikaitsja Los Angeles Lakersi kümnemänguline võõrsilvõitude seeria, kui Philadelphia 76ersile jäädi alla 106:107.

Suurema osa viimasest veerandajast enam kui kümnepunktilises kaotusseisus olnud Lakers jäi kolm minutit enne mängu lõppu taha 93:105, kuid tegi siis 13:0 spurdi ja läks Anthony Davise korvi järel 11 sekundit enne lõpusireeni 106:105 juhtima. Tobias Harris suutis aga tabava viskega vastata ja tõi kodumeeskonnale siiski võidu.

Joel Embiid tõi võitjatele 28 punkti, Ben Simmonsi arvele kogunes kolmikduubel: 17 punkti, 11 lauapalli ja kümme korvisöötu. Lakersi resultatiivseim oli 34 punkti visanud LeBron James.

Lakers oli hooaega alustanud kümne võõrsil võetud võiduga, saldo 14-5 asetab nad läänekonverentsis teisele kohale Utah Jazzi selja taha. Philadelphial on ida parimana 13 võitu ja kuus kaotust.

Brooklyn Netsi suur trio kombineeris 132:128 võidumängus Atlanta Hawksi üle pea 90 punkti, Kevin Durant viskas 32, James Harden 31 ja Kyrie Irving 26 punkti. Hardeni arvele jäi veel 15 resultatiivset söötu ja kaheksa lauapalli, temast sai esimene selliste numbriteni jõudnud Netsi mängija.