Boston Celtics alistas lõpusekunditel tabanud kaugviskest Milwaukee Bucksi ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Päevakangelane Jayson Tatum on palliga.
Päevakangelane Jayson Tatum on palliga. Autor/allikas: SCANPIX/USA TODAY Sports

Korvpalliliigas NBA alistas läinud ööl Bolton Celtics lõpusekunditel tabanud kaugviskest Milwaukee Bucksi tulemusega 122:121.

Kui mängida oli jäänud veel 1,5 sekundit, viskas Jayson Tatum korvi kaugviske ning tõi Bolton Celticsile maguse ühepunktilise võidu. Seejuures jäi meeskond avaveerandi järel 31:34 kaotusseisu, kuid pani järgmisel kahel veerandil oma paremuse maksma, visates 33 ja 37 punkti vastase 25 ja 25 vastu. Kuigi viimase neljandiku algul juhiti Milwaukee Bucksi juba 17 punktiga, siis kahanes vahe otsustavatel hetkedel väga kiirelt ja nii mängiti viimastel minutitel väga tasavägist korvpalli. Kui hetkeks võis juba tunduda, et kodusaalis võetakse vastu valus kaotus, siis päevakangelaseks kerkinud Tatum aitas võidu siiski koju jätta.

Celticsi resultatiivseim oli 33 punktiga Jaylen Brown, Jeff Teague lisas meeskonnale oma debüütmängus 19 silma. Teine debütant Tristan Thompson skooris 12 punkti. Bucksi parim oli üleplatsimehena 35 silma kirja saanud Giannis Antetokounmpo. Khris Middleton toetas tiimi 27 punkti ja 14 lauapalliga.

Üks kohtumine tuli läinud ööl ka edasi lükata. Houston Rockets ja Oklahoma City ei saanud vastamisi minna, kuna Rocketsil polnud koroonaviiruse tõttu vajalikku kaheksat meest mängule registreerida.