Tartu Ülikool alistas kaheksanda kaotuse järjest saanud Tallinna Kalev/TLÜ

Tartu Ülikool Maks & Moorits
Tartu Ülikool Maks & Moorits Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Eesti-Läti korvpalliliigas teenis võidu kodusaalis pallinud Tartu Ülikool Maks & Moorits, kes alistas pealinna meeskonna Tallinna Kalev/TLÜ tulemusega 79:73.

Tallinna Kalev/TLÜ juhtis avaveerandi järel 20:15, kuid lasi seejärel Tartu Ülikooli endast mööda ja jäi neljapunktilisse kaotusseisu, 33:37. Ka poolajapausilt tulles jätkasid meeskonnad tasavägiselt. Otsustava veerandi eel juhtis Tartu Ülikool siiski seitsme punktiga, 57:50. Kuigi vahe kärises vahepeal ka juba 14 punktile, siis jõudis Kalev/TLÜ 21 sekundit enne lõpuvile uuesti nelja silma kaugusele. Lõpuks tuli vastu võtta siiski kuuepunktiline kaotus 73:79, mis tähendab, et pealinnast külla sõitnud meeskond on kaotanud juba kaheksa kohtumist järjest.

Tartu Ülikooli parim oli 19 punkti ja nelja korvisööduga Charles Barton. Veel toetas meeskonda 17 silma ja 17 lauapalliga Tomas Balciunas. Vastaste resultatiivseim oli üleplatsimehena 29 punkti visanud, seitse lauapalli võtnud ja viis korvisöötu andnud Brandis Raley-Ross.

Liigatabelis hoiab Tartu Ülikool viie võidu ja kuue kaotusega seitsmendat kohta. Kalev/TLÜ on kahe võidu ja 11 kaotusega 12. tabelireal.