Tõnis Lukas: haigestunute lähikontaktsed ehk mängijad ei tohi tööl olla

Nõmme Kalju ja Sloveenia klubi NŠ Mura vaheline Euroopa liiga kohtumine ei jäänud neljapäeval ära seetõttu, et mängu poleks lubatud pidada, vaid lihtsalt mõlema meeskonna pallurid loeti koroonapositiivse lähikontaktseteks, kes peavad viibima eneseisolatsioonis.

"Täna ei olnud üldse küsimuse all ürituse toimumine või mittetoimumine. Minu teada ürituse toimumine peaks olema ka praegu jõus. Terviseamet saab tegeleda ainult mängijate nimekirjaga, kes tohib minna oma tööpostile ehk mängima ja kes mitte," lausus kultuuriminister Tõnis Lukas ERR-ile.

Nii Kalju kui ka Mura meeskonnas anti enne kohtumist positiivne koroonaproov. "Regulatsioonis on selgelt kirjas, et haigestunuga lähedalt kokku puutunud inimesed, kaasa arvatud mängijad ehk lähikontaktsed ei tohi tööl olla. Terviseamet tegeleb persoonidega. Isikutega kindlasti ei tegele valitsus ja valitsusel ei olnud täna midagi otsustada, sest ürituse toimumisse me kindlasti ei sekku."

"Oleks parem, kui see mäng toimuks, aga kes jooksevad platsile, on terviseameti teha ja otsustada," jätkas Lukas. "Terviseamet lähtub sellisest korraldusest, et lähikontaktsed peavad olema eneseisolatsioonid ja neil ei ole vabastust, kui nad ei ole tervishoiutöötajad või tööandja käsul ei täida muud avalikku ülesannet."

Antud juhtum pole ministri sõnul seotud ka eelmisel nädalal vastu võetud valitsuse otsusega, mis lihtsustab välismaalt saabuvatel tippsportlastel Eestis toimuvatel võistlustel osalemist.

"Seda otsustamist praegune juhtum ei puuduta, sest tegemist pole liikumisega ühest riigist teise, vaid tegemist on kontaktsete inimeste isolatsioonikohustusega," põhjendas Lukas. "Kui terviseamet on hinnanud, et teised mängijad puutusid haigestunud mängijaga kokku, siis on see terviseameti õigus. Ükski teine institutsioon riigis seda muuta ei saa."

Toimetaja: Siim Boikov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: