Jaapani valitsus panustab vaktsiini väljatöötamisele, et olümpia saaks toimuda

Olümpiarõngad Tokyo linnas
Olümpiarõngad Tokyo linnas Autor/allikas: SCANPIX/SIPA

Jaapani meditsiinieksperdi Yoshiharu Matsuura sõnul on Tokyo olümpiamängude toimumine 2021. aastal koroonaviiruse vaktsiini olemasoluta välistatud, sestap panustab Jaapani valitsus suuresti selle väljatöötamisele.

Osaka ülikooli mikroobihaiguste uurimisfondi professor Matsuura avaldas Sky Newsile, et just olümpiamängude tõttu pöörab Jaapani valitsus suurt tähelepanu vaktsiinide väljatöötamisele ja viirusevastasele ravimile. "Nende soov on, et mängud siiski toimuksid ja nende sõnul saab see juhtuda vaid vaktsiini olemasolul," avaldas Matsuura.

Koroonaviiruse vaktsiini väljatöötamine käib hetkel ülemaailmselt tohutu kiirusega. Venemaa president Vladimir Putin on seejuures avaldanud, et nende riigis on juba lahenduseni jõutud. Teised riigid on sellesse skeptiliselt suhtunud ning ka Matsuura sõnul ei ole liigne kiirustamine hea, isegi kui olümpiamängude toimumine sellest sõltub. "Vaktsiini ohutuse tõestamiseks kulub aega. Tavaliselt töötatakse vaktsiine välja kümne aastaga ja venelased ütlevad, et nad said sellega hakkama ühega. See on hirmutav," lisas Matsuura.

Jaapanis on siiani diagnoositud 54 700 koroonaviirusega nakatunud inimest, surnud on 1088.

Tokyo olümpiamängud peaksid toimuma järgmisel aastal 23. juulist 8. augustini.

Toimetaja: Liisi Alamaa

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: