Uuring: pooled Tokyo elanikud on olümpiamängude toimumise vastu

Tokyo olümpiamängud peaksid algama 2021. aasta 23. juulil.
Tokyo olümpiamängud peaksid algama 2021. aasta 23. juulil. Autor/allikas: SCANPIX/ZUMAPRESS.com

Värskest uuringust selgus, et enam kui pooled küsitletud Tokyo elanikest ei soovi, et Jaapani pealinn järgmisel aastal suveolümpiamänge korraldaks.

Rahvusvaheline Olümpiakomitee (ROK) ja korralduskomitee otsustasid märtsi lõpus üleilmse koroonaviiruse pandeemia tõttu Tokyo suveolümpiamängud lükata 2021. aastasse. Kunagi varem pole olümpiamängude 124-aastase ajaloo jooksul võistlusi edasi lükatud. Kolmel korral on mängud ära jäetud – seda 1916., 1940. ja 1944. aastal – ning Külma sõja boikottidest tulenevalt olid häiritud Moskva (1980) ja Los Angelese (1984) olümpiamängud.

Edasilükatud olümpia peaks algama järgmisel aastal 23. juulil, kuid kuna koroonaviiruse levik pole endiselt peatunud, on paljud avaldanud arvamust, et mängud tuleks ära jätta.

Kyodo Newsi ja telekanali Tokyo MX telefonitsi läbiviidud uuringus osales 1030 inimest ning neist 51,7 protsenti leidis, et olümpia tuleks veel edasi lükata või üldse ära jätta, 46,3 protsenti arvas, et mängud võiksid järgmisel suvel siiski toimuda.

Neist, kelle hinnangul ei tohiks järgmisel suvel olümpiamänge pidada, pidas 24 protsenti mõistlikuks mängud teist korda edasi lükata, ärajätmist toetas 27,7 protsenti vastanuist.

Nii korralduskomitee kui ROK on aga olnud teise edasilükkamise kui ärajätmise vastu.

Neist, kelle arvates võiks mängud järgmisel suvel Tokyos toimuda, arvas 31,1 protsenti, et olümpia tuleks läbi viia vähendatud kujul. Ka korralduskomitee on öelnud, et neil on kavas lihtsustatud olümpiamängud.

Toimetaja: Maarja Värv

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: