Jaapanlased käisid rahvustaadioni ees olümpiamängude vastu protestimas

Protestijad uue rahvusstaadioni ees
Protestijad uue rahvusstaadioni ees Autor/allikas: SCANPIX/Reuters

24. juulil oleksid pidanud algama Tokyo olümpiamängud, mis lükati koroonaviiruse pandeemia tõttu aasta võrra edasi. Mitmed Jaapani inimesed usuvad, et ka järgmisel aastal on ohtlik suurvõistlust pidada ning kogunesid protestiks uue rahvusstaadioni ette.

Protestijad kahtlevad tõsiselt, et järgmiselgi aastal suudetakse olümpiamänge turvaliselt läbi viia. "Ma usun, et sellega tehakse suur viga," ütles 44-aastane Kai Toyoma. "Rohkem inimesi peaksid häält tegema, et me ei peaks korraldama olümpiamänge koroonaviiruse pandeemia ajal." Toyoma süüdistab Jaapani valitsust eelkõige vastutustundetus käitumises.

Hiljuti korraldati Jaapanis küsitlus, millest selgus, et vaid veerand elanikkonnast toetab mängude toimumist. Olümpiamängude korraldajad on öelnud, et nad teevad endast kõik oleneva, et võimaldada ligi 11 000 sportlasel reisida turvaliselt Tokyosse ning võistelda medalite nimel. Mitmed eksperdid on avaldanud arvamust, et ilma koroonaviiruse vaktsiinita ja selle ülemaailmse kättesaadavuseta on ettevõtmine keeruline.

Kohaliku rahva arvamus mängude korraldamise osas muutus peale seda, kui nakatunute hulk hakkas peale piirangute kaotamist taas kasvama. Neljapäeval teatas Tokyo rekordilisest nakatunute arvust päevas, milleks oli 366 uut juhtumit. Alates veebruarist on Jaapanis avastatud 27 000 koroonaviirusesse nakatunut, hukkunud on ligi tuhat inimest.

Rahvusvaheline Olümpiakomitee on öelnud, et OM-i edasilükkumine läheb neile maksma ligi 690 miljonit eurot. Seda, kui suured on Jaapani kulutused, ei ole avalikult välja öeldud.

Toimetaja: Liisi Alamaa

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: