Pokk ja Anderson kiitsid korvpallinaiskonna uudset lähenemist

Eesti naiste korvpallikoondis alustas sel nädalal suve teist ühislaagrit oma korvpallikodus ehk Tallinna Ülikooli saalis.

Et mängijatel oleks vaheldust, kutsus peatreener Janne Schasmin naistele üllatusena visketrenne läbi viima Jano Kuntsi, kes juhendab Tartu Ülikooli korvpallikoolis poisse ja annab individuaaltreeninguid. Just Kuntsi käe all on koondise kapten Mailis Pokk septembrist alates teinud eratrenne, mis aitasid tal edukalt taastuda põlveoperatsioonist.

"Ta on väga innustav treener. Ta on selline, kes ise kunagi alla ei anna ehk siis tahad alati parima välja tuua. Ta on väga uuenduslik treener ja tal on omaette mõtteviisid korvpallist. Ma arvan, et see on väga arendav ka minul on olnud terve selle aja jooksul," kiitis Pokk.

15. hooaega järjest välisklubides mänginud Merike Anderson oli äärmiselt rahul, et Kunts lõi kohe tempo peale ja viskeid tuli teha nii nagu reaalselt mänguski – kõrge pulsi ja väsimuse pealt.

"Väga positiivne. Vaadates, et Eesti koondis, aga tundub, et olen kuskil välisklubis. Selline uus lähenemine ja väga super, seda meil varasemad aastad ei ole olnud, igati positiivne," oli ka Anderson rahul.

Mida sa selle uue lähenemise all silmas pead? "See on see kõik, mis ma 15 aastat välisklubides olen teinud," rääkis Anderson. Meie Eesti treenerid koolitavad ennast, arenevad ja lähevad samm-sammult paremuse poole ja ma loodan, et meie kui mängijad ka. Saades sellist intensiivset trenni, siis siin paari aasta jooksul jõuame nendele parematele järgi."

Juunis kolm nädalat koos olnud ja siis puhta saanud koondis alustas uut laagrit jõutreeningutega. Vana vigastust jäi veel koju ravima 18-aastane Anna Gret Asi. Sügisel Tartus koolipingis 12. klassi alustav Asi andis jah sõna USA-s asuvale tugevale Arizona ülikooli tiimile, et jätkab ülejärgmisel aastal õpinguid ja karjääri just nende ridades.

"Tal oli päris mitme [ülikooli] vahel valida. Et see otsus nüüd tehti selline, on, ma usun, tema jaoks parim. Ka minuga võeti ühendust. [Arizona] Peatreeneriga rääkisime ja rääkisime põhjalikult ja ma ütlen, et see on väga hea valik Anna Grete puhul," arutles Eesti koondise peatreener Janne Schasmin. "Et kindlustada see, et asjad oleks paigas ja siis mitte see sügis, aga järgmine sügis minna ja olla valmis siis täiega avastama seda Ameerikat."

Korvpallinaiskonna teine suvine laager kestab kolm nädalat ja esimese osa sellest sisustab Jano Kunts oma viskedrillidega.

Toimetaja: Maarja Värv

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: