14-aastane piljarditalent: kõige tähtsam on anne ja mulle on see antud

Kodusel meistriliiga etapil võitis 14-aastane Karl Gnadeberg üllatuslikult piljardi Euroopa edetabeli kolmandat meest Denis Grabet. Noore mängija unistuseks on saada kunagi profimängijaks.

"Ma alustasin üheksa-aastaselt, siis kui mu isa ja üks ta sõber käis veel vanas piljardiklubis mängimas ja ma siis käisin kaasas nendega. Praegu tänu selle koroona tõttu hakkasin veel rohkem trenni tegema, kuna mul pole midagi muud teha," rääkis Karl Gnadeberg intervjuus ERR-ile ja lisas, et treeningtundide arv jääb päevas 7-9 tunni juurde. "Need trennid on mind väga palju aidanud ja siis on turniirid lihtsamaks läinud."

Viimasel Eesti meistriliiga etapil jäi 14-aastasele Karl Gnadebergile 6:7 alla piljardi Euroopa edetabeli kolmas mees Denis Grabe. "Ma ise ka ei olnud selleks eriti valmis, aga see on täiesti ime, et ma suutsin võita teda seekord," rääkis Gnadeberg, kes usub, et lisaks tööle on edu taga ka anne. "Tundide arv on ka suusr asi selles, aga kõige tähtsam on anne minu arust ikka ja õnneks mulle on antud see anne, et mängida hästi."

Milles seisneb piljardimängu anne? "Kõik see nurkade arvestamine, see läheb sinna sisse, see on päris matemaatiline osa," seletas Gnadeberg. "Mõeldakse, et pall on seal ja siis pannakse pall selle nurga moodi täpselt, et kuidas lüüa seda auku, aga piljardimängijad vaatavad ise ilma pallita seda nurka. Tavaliselt pannakse muidu kaks palli kokku üksteisega, et näha kuidas see läheb."

Kodusel meistriliiga etapil juba ka võidurõõmu tunda saanud Gnadebergi suuremaks eesmärgiks on saada profimängijaks. "Kui ma kooli lõpetan, siis tahan seda oma karjäärina edasi võtta. Tahan profimängijaks saada," ütles kaheksandasse klassi minev Gnadeberg, lisades, et koolipäevadel saab ta trenni teha seitse tundi, kui kool peaks kella kolme paiku lõppema. "Koolis ma lõpetan normaalsete hinnetega, pole kõige tublim, aga normaalne."

Ka kehalise kasvatuse tunnis on Gnadeberg teinud õpetajale ettepaneku mängida ka piljardit. "Õpetajale tegelikult meeldib piljard. Ta vaatab palju mu uudiseid, mis on tulnud. Kui ma tegin ettepaneku, et lähme klassiga piljardit mängima ja ma õpetan teisi, siis ta oli nõus sellega. Veel pole jõudnud, aga varsti läheme," ütles Gnadeberg.

Mullu sai Gnadeberg juunioride EM-il kuni 17-aastastega konkureerides üheksanda koha. Kas ja kus peetakse aasta lõpus juunioride EM on veel lahtine. Küll on selge, et novembris on Türgis täiskasvanute EM, kuhu läheb Eesti meeskond eesotsas Denis Grabega. Kaks aastat tagasi võideti pronks. Juhul, kui juunioride EM jääb ära ja Gnadeberg kvalifitseerub Eesti meeskonda, kes võistleb täiskasvanute EM-il, siis püüab kodune alaliit talle Euroopa alaliidult taotleda eriluba. "Kui juunioride EM toimub, siis seal tahaks ikka medalile saada," kinnitas Gnadeberg.

Järgmine kodune võistlus Eesti tippude osalusel toimub 1. augustil Tallinnas.

Toimetaja: Liisi Alamaa

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: