Denis Grabe: kogusin pausiga võistlusnälga, mis vahepeal vaikselt ära kadus

Piljardi Euroopa edetabeli kolmas mees Denis Grabe alustab augustis Šveitsis toimuva turniiriga taas rahvusvahelist karusselli ja loodab Eesti meeskonnaga olla edukas novemrbris Türgis toimuvatel Euroopa meistrivõistlustel.

"Ma olen ikka natuke aega maha võtnud, saanud teisi asju teha. Nüüd on juba peaaegu neli kuud pausi olnud. Esimene võistlus on nüüd 15. augustil Šveitsis, seejärel peaks tulema augusti lõpus Datel Tallinn Open. Eks ma arvan, et sügisel hakkab see karussell pihta jälle," rääkis Grabe intervjuus ERR-ile.

Eriolukordasid hakati riikides välja kuulutama, kui Grabe oli valmis alustama USA-s piljardi MM-i ning oli äsja lõpetanud sealse kommertsturniiri. "Teine turniir jäi seal ära ja kõik olid segaduses, ei teadnud, mida teha. Enamus mängijad ikka üritasid lende ümber muuta ja nii kiiresti koju saada kui võimalik," jätkas Grabe, kelle sõnul on sel aastal paljud turniirid tühistatud.

"Ei ole midagi teha. Paljudel elualadel on mingid asjad ära jäänud. Loodetavasti järgmisel aastal uuel hooga ja hoopis paremini," ütles Grabe, kellele kommertsturniiridel osalemine annab nii reitingupunkte kui toob leiva lauale. "Eks kuidagi tuleb hakkama saada, pole hullu midagi. Loodetavasti sügisel hakkavad turniirid uuesti pihta ja siis saab uue hooga pihta hakata, siis on rohkem motivatsiooni ja seda võistlusnälga, mis vahepeal juba vaikselt ära kadus."

Viimasel Eesti meistriliiga etapil jäi Grabe veerandfinaalis üllatuslikult 6:7 alla 14-aastasele Karl Gnadebergile. "Poiss on tubli, et treenib palju, annet on. Tal on parimad treeningtingimused, tal on ka treenerid olemas. Kui ta areneb samamoodi, siis miks mitte jõuda väga kaugele," ütles Grabe noorema konkurendi kohta, kes treenib päevas ligi üheksa tundi. "Eks ma ise olin samamoodi saalis 6-7-8 tundi päevas. Eks ta meenutabki mind natuke noorena. Nüüd ma olen natuke vähemaks võtnud seda treeningkoormust."

Isa terviseprobleemide tõttu polnud Grabe nädalavahetusel toimunud etapil vaimselt mitte kõige teravamas vormis. "Natuke on isiklikke probleeme, aga eks ma üritan need selja taha jätta ja tuleb eluga edasi minna," lisas Grabe.

Novembris on Türgis täiskasvanute EM, kuhu läheb Eesti meeskond eesotsas Denis Grabega. Kaks aastat tagasi võideti pronks. Kui löögivõimlemine Eesti meeskond võib olla paari kuu pärast? "Ma usun küll, et meil siin noored on arenenud päris kõvasti ja mina olen Euroopa kolmas hetkel tabelis, et ma küll ei näe, et miks me ei peaks seal vastu saama parimatele," jätkas Grabe, kelle enda eesmärgiks on pikemas perspektiivis hoida Euroopa ja maailma edetabelis kõrget kohta, selleks et pääseda suurturniiridele peale. "Vähimat kui võit ei saa samuti igal turniiril eesmärgiks olla," lisas Grabe.

Toimetaja: Liisi Alamaa

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: