USA ülikooli siirduv Kerr Kriisa: Prienai näitas mulle elu kätte

Tallinnas tööd jätkava Eesti meeste korvpallikoondise koosseisus on palju noori mängumehi, kes õpivad ja mängivad korvpalli USA-s või siirduvad ookeani taha õige pea.

Rahvusmeeskonna treeningutel käib uue peatreeneri, soomlase Jukka Toijala silme alt sel suvel läbi pea 40 mängijat. Kerr Kriisa on värskest verest ainus, kes teinud soomlase käe all koondises debüüdi ning suundub nüüd mängima ja õppima Ameerika Ühendriikidesse. Kui leedulaste Kaunase Žalgiris ta oma duublist sügisel Prienai meeskonda laenule andis, nägi Kriisa, et Žalgirise Euroliiga tiimi ta lähiajal läbi ei murra ja 19-aastane tagamängija otsustas Arizona ülikooli kasuks.

"Kui mind duublist Prienaisse laenati, siis selle Prienai tsükli ajal sain ma enam-vähem aru, et kuhu ma tahan minna," rääkis Kriisa ERR-ile. "Realistlikult vaadates teadsin, et järgmised kaks-kolm [aastat] ei oleks ma kindlasti esindusvõistkonnaga. Ei taha midagi kehvasti öelda, aga kui olin Prienais, nägin tasemevahet. Kõik need tingimused on erinevad ja siis mõtlesingi, et need kolm-neli aastat USA tippülikoolis, hea konverents, NBA mängijad, et see mulle paha ei tee. Ma olen väga tänulik, et sain seal Prienais ära käia, see näitas mulle elu kätte," kinnitas Kriisa.

Kriisa ei taha jääda pingile istuma, vaid astuda arengus sammu edasi. Enesekindlust on ookeani taha minekuks rohkem, sest tänavu polnud tema tase enam nii ebastabiilne kui varem.

"Et üks mäng tuleb hästi välja ja siis järgmine mäng on kohe märksa kehvem; see hooaeg ma tõestasin, et ma suudan stabiilselt mängida. Ma arvan, et see oligi üks põhiasju, millega ma jäin terve hooaeg rahule," sõnas Kriisa.

Koondise tagaliini kandidaatidest on 18-aastasel Johannes Kirsipuul selja taga USA-s veedetud kolm keskkooliaastat ja sealne kiire korvpall meeldib talle väga. "Olen jõusaalis kõvasti rassinud, pallisaalis kõvasti rassinud. Kõvasti igasuguste poiste vastu mänginud: kiired, aeglased, pikad, lühikesed; selle ajaga on tulnud palju kogemusi," tõdes Kirsipuu.

Sügisel alustab ta Scotland Campuse võistkonnas oma viimast keskkoolihooaega. "Selle tiimiga on võimalus jõuda väga kõrgele," kinnitas Kirsipuu. "Igal aastal oleme nii-öelda rankitud [asetuse teeninud] prep-school USA-s. Iga aasta oleme lõpetanud kusagil TOP5 seas, tase on suhteliselt kõva. Ei ole seal mingit lustimist, ikka kõva töö ja kõik tuleb välja teenida, aga väljund on hea," kinnitas noormees.

19-aastane koondise kandidaat Indrek Sunelik valmistub samuti esimeseks ülikoolihooajaks. Sunelik sõlmis varakult lepingu Arkansas State'i ülikooliga, kuid valib endale uut paika ja pakkumistest puudust pole.

"Mul on mõned valikud," kinnitas Sunelik. "Tegelikult ma juba sõlmisin lepingu ühe ülikooliga, aga ma ütlesin sellest ära. Hetkel ma ei tea veel täpselt, kuhu ma lähen, kuigi mul on pakkumisi olemas. Järgmiseks hooajaks olen ma kindlasti rohkem kogenum ja tean, mis mind ees ootab."

Aprillis põlveartroskoopial käinud Sunelik kogub tasapisi vormi ja naudib suure konkurentsiga koondise treeninguid. "Ma olen vigastusega väljas olnud, füsiodega trenni teinud. See on väga tore, et kandidaate on palju. Siin on hästi palju andekaid noori, kes tahavad end meeste seas näidata ja trenni teha," lisas Sunelik.

Lisaks nimetatud noormeestele õpivad USA-s või lähevad sügisel sinna mängima veel Taavi Jurkatamm, Carlos Jürgens, Markus Ilver ja Mark Andreas Jaakson.

Toimetaja: Anders Nõmm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: