USA-s palliv Konontšuk: see on kogu aeg mu unistus olnud

Eesti meeste korvpallikoondise treeningutel osaleb momendil mitmeid noormängijaid, nende seas Southern Mississippi ülikoolis palliv Artur Konontšuk. 20-aastase mängumehe sõnul on võimalus Ameerika Ühendriikides mängida olnud lapsest saati tema unistus.

"Tegelikult ma läksin venna jälgedes, mul vend mängis ka Ameerika. Ma olen kogu elu tahtnud Ameerikasse minna," rääkis enne USA-sse siirdumist Tšehhis pallinud Konontšuk ERR-ile. "Siis kui ma alustasin korvpalli mängimist, siis teadsin, et tahan Ameerikasse jõuda. See on kogu aeg mu unistus olnud ja siiamaani on mulle kõik meeldinud. See on unistus, mis täitus."

Konontšuk tegi lõppenud hooajal kaasa 29 kohtumises ning teenis meeskonna uustulnukatest enim mänguaega – keskmiselt 26,3 minutit. Tema arvele jäi keskmiselt 6,7 punkti, 3,6 lauapalli, üks resultatiivne sööt, 0,5 vaheltlõiget ja 0,3 blokeeritud viset.

"Esimene hooaeg läks mul väga hästi. Tavaliselt kui seal esimest aastat oled, siis kõigil ei lähe nii hästi. Sain palju minuteid, treener usaldas mind, mul oli hea suhe treeneri ja meeskonnakaaslastega. Kahjuks ei saanud hooaega lõpuni mängida," viitab 201 cm pikkune ääremängija koroonaviiruse pandeemiale, mille tõttu USA üliõpilasliiga NCAA kõrgeima divisjoni hooaeg katkestati.

"Koormused on väga suured ja trennid on väga rasked. Mängijatel on väga suur surve peal. Mängud on väga rasked, mäng on väga erinev võrreldes Euroopaga. Suur pinge on peal, aga see on see, miks ma läksin sinna."

Uuel hooajal pallib meeskonnas teinegi eestlane, sest USA-sse siirdub ka Mark Andreas Jaakson, kes on Konontšuki endine meeskonnakaaslane. "Margiga saan juba ammu hästi läbi. Tšehhisse sain ma just läbi tema, kes mind sealsetele treeneritele soovitas. Nüüd kui treenerid [USA-s] küsisid minult, et kas on mängijaid, kellele peaks silma peale viskama, siis ütlesin sekundi pealt Mark Jaakson. Teadsin, et tahan temaga meeskonnakaaslased olla. Minu soovituse järgi Mark sai sinna."

Hetkel harjutab Konontšuk Eesti koondisega. "Need koondisetrennid tulevad väga kasuks. Ma pole pooli mängijaid näinudki ja ma õppisin tundma palju uusi mängijaid ja meie koostöö läks paremaks. Ma arvan, et tulevikus see, et me trenni teeme, aitab meid ette valmistada ja need trennid tulevad väga kasuks. Mulle meeldib see."

Toimetaja: Kristo Tamm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: