Korvpallikodus harjutav Eesti koondis hakkab valmistuma mängudeks Leedu ja Lätiga

Eesti meeste korvpallikoondis jätkab Tallinnas suure koosseisuga treeninguid ja peagi hakatakse spetsiifiliselt valmistuma mängudeks Leedu ja Lätiga.

Rahvusmeeskond läbib noorenduskuuri ja suurepärase investeeringuna kutsuti mai eelviimasest nädalast alates enam kui 40 mängijat Tallinnas asuvasse suvisesse korvpallikodusse treenima. Lõputute pallidrillide järel said kandidaadid nüüd kolmandat reedet järjest tunda rõõmu mängust ning treenerid näha, kuidas uued noored koondise taktikalisi eelistusi treeningmängudes rakenda suudavad.

"Proovime juurutada siin ka mingisuguseid üldiseid põhimõtteid, mida me koondise juures kasutame ja siis ka läbi selle, et kuidas keegi sobitub koondise mängusüsteemi," selgitas Eesti koondise abitreener Martin Reinbok ERR-ile.

Mängupäevad meeldivad väga 20-aastasele 2.01 pikale ääremängijale Artur Konontšukile, kes õpib Lõuna-Mississippi ülikoolis ning sai oma esimesel USA üliõpilasliiga hooajal mängida keskmiselt 26 minutit, viskas 6,7 punkti ja võttis 3,6 lauda. "Kui sa seal esimest aastat oled, siis tavaliselt kõigil ei lähe väga hästi, kuid mul läks väga hästi. Ma sain palju minuteid mängida, treener usaldas mind ja mul oli hea suhe treeneriga ja meeskonnakaaslastega."

Samasse USA ülikooli, kus õpib Konontšuk, siirdub sügisest 20-aastane 1.98 pikk Mark Andreas Jaakson, kes mängis seljataha jäänud hooajal Rapla meeskonna särgis. "Mul tuli see mõte minna juba tegelikult 10. klassis ja nüüd on sinna minek. Tõmbabki see, et seal saab peale korvpalli tegeleda ka õppimisega, haridust on ka kindlasti vaja tulevikus. Mulle üldse meeldib see kogu Ameerika elu ja tahaks proovida."

USA üliõpilasliiga kõrgemas divisjonis mängival tiimil on igati võimas publik. "Kõige rohkem 8000 kuni 9000 vahel pealtvaatajaid, et see oli peaaegu täismaja. See on selline publik, mille ees sa mängida tahad. Sul tulevad judinad peale kui seisad seal platsil, mängid ja vaatad, et nii palju inimesi on ümberringii. See on hea tunne," meenutab Artur Konontšuk.

Kas uutest noortest mahub keegi ka koondise põhikoosseisu saab näha kolme nädala pärast, kui koondis mängib kodus Leedu ja Lätiga.

Toimetaja: Kristo Tamm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: