Olümpiapiletit püüdvad Eesti iluvõimlejad said viimaks selge sihi

Eesti iluvõimlejad saavad Tokyo olümpiapiletite eest võidelda veel novembris toimuvatel Euroopa meistrivõistlustel ja järgmise aasta kevadesse lükatud MK-etappidel.

Eesti parimatel iluvõimlejatel on nüüd selge siht ees, sest kinnitatud on kevadel ärajäänud viimaste olümpia kvalifikatsioonivõistluste kohad ja uued kuupäevad. Mais Ukrainas toimuma pidanud Euroopa meistrivõistlused peetakse Kiievis 26.- 29. novembril.

"See annab meile väga suure indikatsiooni sättida oma sisemine hooaeg selliselt, et võimlejad, kes kandideerivad EM-ile (meistriklassi rühm, individuaalvõimlejad ja juuniorid - toim.) jõuaks ikkagi teha proovistarte, et sportlased ei läheks sinna rohelistena," kommenteeris Eesti Võimlemisliidu iluvõimlemise toimkonna juht Natalja Inno ERR-ile.

Kui Eesti rühmakava koondisele on EM viimaseks võimaluseks võidelda olümpiakoha eest, siis individuaalvõimlejad saavad Tokyo pääset püüda ka läbi nelja MK-etapi, mis lükati kõik järgmise aasta kevadesse. Ühele etapile saab Eesti saata kaks sportlast.

"Olümpiakvalifikatsioonis individuaalarvestuses peab sportlane läbima vähemalt kolm MK-etappi ja ma loodan, et kõik kolm-MK etappi võtab enda kanda Viktoria Bogdanova, kes on Eesti meister 2019, kuna sel aastal ei olnud meil Eesti meistrivõistlusi," selgitab Inno.

Kodust uut võistlushooaega alustatakse augustis ja Eestis toimuvate startidega valmistutakse sügiseseks EM-iks.

Toimetaja: Kristo Tamm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: