Tõstmise olümpiatulevik sattus ohtu

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Tõstmine Autor/allikas: SCANPIX / SIPA

Rahvusvahelise olümpiakomitee presidendi Thomas Bachi sõnul oli eelmisel nädalal avaldatud raport rahvusvahelise tõstmisliidu (IWF) viimaste aastakümnete korruptsiooni kohta jahmatav ja ala tulevik mängudel pole sugugi kindel.

Järelvalvekomisjoni 121-lehelise raporti kohaselt on IWF-is aastakümnete jooksul nähtud häälte ostmist, dopingulugude kinnimätsimist ja raamatupidamisest kadunud 10,4 miljoni USA dollari juhtumit, mille saatus pole teada.

Lugude keskmes on alates seitsmekümnendatest rahvusvahelist tõstmiselu juhtinud ungarlane Tamas Ajan, kes alguses töötas organisatsiooni peasekretärina ja alates 2000. aastast presidendina. Mees ise on süüdistusi eitanud.

"Me oleme selle raporti pärast sügavalt mures ja šokeeritud. Antidopingu ja juhtimisega seotud tegevuste ulatuse tõttu," lausus Bach virtuaalsel pressikonverentsil.

"Vastavalt järelvalvekomisjoni leidudele plaanime rakendada ulatuslikke meetmeid, sealjuures võimalikku ala olümpiamängude programmist eemaldamist, aga mitte ainult."

Raporti kohaselt põhines Ajani korruptsioon peamiselt sularahaga tegutsemises. Peamiselt tuli see dopingutrahvidest, mis maksti otse ungarlasele. Samuti kadus raha IWF-i kontodelt.

Bach tervitab uute alajuhtide tegutsemist, kes soovivad organisatsiooni reformida ja anti-dopingu süsteemi muust organisatsioonist lahutamist, et tulevikus korruptsioonivõimalusi vähendada.

Toimetaja: Siim Boikov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: