Uurimine: tõstmisliidus lokkas aastakümneid korruptsioon

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Tamas Ajan Autor/allikas: SCANPIX/REUTERS

Kanada spordiadvokaadi Richard McLareni läbi viidud uurimisest selgus, et Rahvusvaheline Tõsteliit (IWF) on aastakümneid kannatanud lokkava korruptsiooni käes, mida võimaldas organisatsiooni endine president Tamas Ajan.

McLareni sõnul avaldus korruptiivne tegevus häälte ostmises, dopingutarvitamise varjamises ja organisatsiooni raha väärkasutamises 10,4 miljoni dollari (u 9,2 miljonit eurot) ulatuses.

"Leidsin organisatsiooni, mida on ligi pool sajandit juhtinud autokraat, kes läbi erinevate mehhanismide kontrollis kõike, mis organisatsioonis toimus," rääkis McLaren enda uurimise tulemustest. "Tema (Tamas Ajan - toim.) kinnisidee täielikust kontrollist tõi kaasa hirmukultuuri, mis välistas elujõulise spordikorralduse."

Tõsteliidu tegevust oli aastakümneid juhtinud Tamas Ajan, kes viimased 20 aastat oli organisatsiooni president ja eelnevad 24 aastat selle peasekretär. Alates 1976. aastast IWF-is töötanud 81-aastane ungarlane on enda seotust korruptsiooniga eitanud. Ajan pani ameti maha tänavu aprillis.

Toimetaja: Kristo Tamm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: