Kultuuriministeeriumi kriisiabist sai suurima toetuse jalgpalliliit

Kultuuriministeerium jagas spordile 1,6 miljonit eurot kriisiabi, millega toetatakse sportmängude Eesti meistriliigade ja liikumisharrastus ürituste jätkusuutlikust ning noori juhendavaid treenereid.

"Kultuuriministeeriumi eelarves on spordikriisiabi meetmeteks kokku 3,4 miljonit eurot ja tänaseks on lõppenud kolm taotlusvooru ja kaks on veel käimas," rääkis kultuuriministeeriumi spordi asekantsler Tarvi Pürn intervjuus ERR-ile.

3,4 miljoni suurusest kriisiabist spordile on 1,6 miljonit jaotatud. Sellest suurim osa, 1,2 miljonit läks kuuele alaliidule, et toetada sportmängude Eesti meistriliigade jätkusuutlikust. Jalgpalliliit saab arvestada 521 000 euroga, korvpalliliit 409 000 ja võrkpalliliit 192 000 euroga. Väiksemad toetused said käsipalli-, jäähoki- ja saalihokiliit.

Liikumisharrastuse ürituste jätkusuutlikuse toetusmeetmest jagati kümnele korraldajale kokku 300 000 eurot ja neist suurima summa 130 000 sai Klubi Tartu Maraton.

Lisaks eraldati 95 000 eurot noori juhendavatele treeneritele ja see summa jaguneb 214 treeneri vahel. Järgnevalt jagatakse 400 000 eurot sisespordiojektide valdajatele ja kriisiabi saavad veel küsida spordialaliidud.

"Sellel nädalal avasime ka spordialaliitude jätkusuutlikuse tagamiseks taotlusvooru, mille maht on 800 000 eurot ja see on avatud kuni järgmise nädalani," ütles Pürn.

Riigi toetus spordile tervikuna on nelja viimase aasta jooksul oluliselt kasvanud. Kui 2016.aastal eraldas kultuuriministeerium spordile 21,8 miljonit, siis mullu oli see number juba 37,4 miljonit ja tänavune maht on 44,4 miljonit eurot.

"Märkimisväärne osa sellest on ka erinevad investeerinugud," jätkas Pürn. "Investeeringute osakaal selle aasta eelarves on üle 11 miljoni euro ja arvetada tuleb ka seda, et viimasel kahel aastal on meie eelarvesse lisandunud ka see raha, umbes 3,5 miljonit eurot, mis varem liikus hasartmängumaksu nõukogu kaudu."

Riigi toetus Eesti Olümpiakomiteele on 2016. aasta 3,5 miljonilt tõusnud tänavuse 12,4 miljoni peale. Oluline muutus toimus mullusest, kui EOK sai juurde 6,1 miljonit ja hakkas jagama seni kultuurministeeriumi kompetsentsis olnud spordialaliitude toetusi.

"Halduslepinguga andisme spordialaliitudele mõeldud erinevad toetused neile menetlemiseks üle ja suur osa nendest põhimõtetes on ministri määrusega kehtestatud," ütles Pürn.

Team Estonia toetuseks jagab riik läbi EOK tänavu 3 miljonit eurot.

Toimetaja: Liisi Alamaa

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: