Kristin Kuuba: väga suureks muretsemiseks põhjust ei ole

Sulgpallur Kristin Kuuba tänavu enam olümpiapunkte koguda ei saa, kvalifikatsiooniturniirid jätkuvad alles järgmisel aastal. Vahepealsel ajal kõvasti üldfüüsilist trenni teinud Kuuba vaim on värske ja vorm hea.

Kui saalis veel trenni teha ei tohtinud, harjus Eesti tippsulgpallur kodulinnas Tartus trennidega lauluväljakul, kus sai trepijooksu teha ja kõva põhja laduda.

"Vaimule on see väga värskendav olnud. Muidu kui oled päevast päeva seal sulgpallisaalis, siis kindlasti hakkab vaim ära väsima," ütles Kuuba ERR-ile.

"Aga nüüd natuke sellest sulgpallist puhanuna oleme tagasi läinud saalitrennide juurde. Algus oli raske, natuke harjumatu, tunnetus oli natuke kadunud, aga nüüd juba on väga hea. Vorm on hea ja väljakul on hea tunne olla."

Tokyo olümpiamängude kvalifikatsioonipunktide kogumine peatati selleks aastaks. Kuubal oli juba soliidne punktiarve koos, kuid selleks, et end päris kindlalt tunda, tuleb jaanuarist veel lisa koguda.

"Väga suureks muretsemiseks põhjust ei ole, need punktid, mis ma sellel hooajal ära kogusin, neid keegi mult enam ära võtta ei saa. Aga jaanuarist kuni mai alguseni saab uuesti neid punkte koguda neil turniiridel, mis ära jäid."

"Neid tahtjaid on kindlasti veel, kes tahavad must mööda pääseda. Päris lõdvaks ei saa ennast ka lasta, tuleb ikkagi turniire mängida ja võimalikult hästi esineda," ütles ta.

Auk treeningutes ja võistlemises, edasi lükatud olümpia - kui suure jälje see tippsportlasele jätab? "Kindlasti on seal väga palju miinuskülgi, aga ma arvan, et kõigil on võrdne seis," vastas Kuuba.

"Selles mõttes peaks olema positiivne ja mõtlema, et mul on veel aasta aega kauem aega, et ennast paremasse vormi saada, et veel parem tulemus olümpial ette näidata."

Väiksemate turniiridega jätkab Kuuba tõenäoliselt septembris.

Toimetaja: Siim Boikov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: