Jalgpallis tõstetakse mängijate vahetuste piirarv kolmelt viieni

Mängijate vahetus jalgpallimängul
Mängijate vahetus jalgpallimängul Autor/allikas: SCANPIX / Imago Sport

Rahvusvaheline jalgpalliliit (FIFA) teatas reedel muudatustest reeglites, mille kohaselt võivad võistkonnad ajutiselt kasutada ühes mängus senise kolme vahetuse asemel koguni viit.

Koroonaviiruse pandeemia järel hakkab jalgpallielu vaikselt taastuma ning seetõttu proovitakse mitmeid liigasid ja turniire lühikese aja jooksul lõpuni mängida.

See aga seab suurema koormuse mängijatele ja nende tervisele mõeldes otsustati vahetuste arvu suurendada, et palluritele pisut enam puhkust anda. FIFA vastavale palvele tuli jalgpallireeglite eest hoolitsev organisatsioon IFAB vastu.

Küll aga ei tohi teha vahetusi päris suvaliselt. Et mängutempo päris ära ei kaoks, tuleb teha viis vahetust kolmel hetkel pluss soovi korral poolajal. Teisisõnu, vähemalt korra peaks viie vahetuse puhul vahetama vähemalt kahte mängijat korraga.

Võistluste korraldajatele on antud vaba voli, kas uuenenud reeglit kasutada või mitte. Esialgu kehtib võimalus kõikidele 2020. aasta jooksul lõpuni mängitatavatel turniiridel ja liigadel, aga perioodi võidakse pikendada ka 2021. aastani.

Toimetaja: Siim Boikov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: