Eesti võrkpalli- ja käsipalliliit otsustasid hooajad peatada

Võrkpalli Eesti-Läti liiga: Tallinna Selver - Saaremaa VK
Võrkpalli Eesti-Läti liiga: Tallinna Selver - Saaremaa VK Autor/allikas: Siim Lõvi/ERR

Eesti Võrkpalli Liit ning Eesti Käsipalliliit teatasid, et seoses koroonaviiruse levikuga ning tuginedes valitsuse, Eesti Olümpiakomitee ja terviseameti avalikele soovitustele, otsustati mängud peatada.

Eesti Võrkpalli Liidu juhatus otsustas, et kuni 1. aprillini ei toimu Eestis ühtegi EVF-i egiidi all korraldatavat võrkpalliturniiri.

Otsus puudutab nii naiste kui meeste Eesti meistrivõistlusi, nooremate vanusegruppide turniire, rahvusvahelisi võistluseid, aga ka harrastajate turniire. Samuti kutsub võrkpalliliit klubisid ja treeninggruppe järgima terviseameti soovitusi ning võimalusel tegema treeningutesse pausi.

"Edasised otsused langetab alaliit vastavalt lisanduvale informatsioonile ning valitsuse ja terviseameti juhistele. Vajadusel oleme valmis moratooriumit pikendama, aga loodame siiski, et olukord muutub lähinädalatel paremaks ning lubab võrkpallihooaega siiski aprillis, hiljemalt mais jätkata" selgitas olukorda võrkpalliliidu peasekretär Helen Veermäe.

Eesti Käsipalliliidu (EKL) juhatus pidas erakorralise koosoleku, kus srutati käsipallialaste tegevuste ja võistluste korraldamist tekkinud olukorras ning jõuti ühisele seisukohale: peatada kõik EKL-i võistluskalendris olevad ametlikud võistlused.

Esialgselt lükatakse kõikide võistluste toimumine vähemalt kolme nädala võrra edasi. Sel ajal EKL-i juhatus hindab olukorda ning hiljemalt kahe nädala pärast otsustab edasiste tegevuste osas.

EKL-i ametlike võistluste hulka kuuluvad Eesti meistrivõistlused meestele meistriliigas ja esiliigas, naistele meistriliigas ning erinevate vanuseklasside meistrivõistlused noortele, lisaks Miniliiga võistlused ning minikäsipallifestival.

Mainitud ajaperioodil ei toimu ka rahvus- ja järelkasvukoondiste tegevusi.

Pärast Läti ja Leedu kolleegidega konsulteerimist otsustati peatada ka meeste Balti liiga mängud kuni edasiste otsusteni.

EKL kutsub üles kõiki liikmesklubisid läbi mõtlema klubisisesed tegevused koroonaviiruse leviku tõkestamiseks, et vältida sportlaste ja treenerite haigusesse nakatumist.

Toimetaja: Maarja Värv

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: