Sõudesarja teist etappi valitsesid Endrekson ja Alttoa

Tõnu Endrekson
Tõnu Endrekson Autor/allikas: ERR

Laupäeval, 14. detsembril Pärnus peetud Eesti sisesõudmise sarja teist etappi valitsesid sõudelegend Tõnu Endrekson ning vanad olijad troonilt tõuganud Grete Alttoa. Samaaegselt toimunud Pärnumaa ja spordiselts Kalevi esivõistlusest võttis osa enam kui 230 atleeti.

Pärnu kesklinna koolide võimlasse kogunenud noorte, täiskasvanute ning veteranide paremik võttis Eesti sisesõudesarja teisel etapil mõõtu erinevatel distantsidel: võistluse pikkus varieerus 250-st klassikalise 2000 meetrini, vahendab Eesti Sõudeliidu kodulehekülg.

Samaaegselt viidi läbi spordiseltsi Kalevi ning Pärnumaa meistrivõistlusedki. Võistluse muutis nauditavaks järgmisel aastal toimuvateks olümpiamängudeks valmistuvate tippmeeste osalemine. Paraku pidi ametikohustuste tõttu Eesti politseis jõuproovist eemale jääma Allar Raja: teenekas sõudja viibis politsei spordiliidu presidendina Islandil Põhjamaade politseispordi 50 aasta juubelipidustuste tähistamisel. "Tegin enne ärasõitu trennis kõva pingutuse ja sain kirja 5.54,5. Võib öelda, et see oli mu senise karjääri lihtsaim 2000 meetrit. Ju on olnud palju kasu aeroobsest tööst, mis toetab anaeroobset tsoonigi," rõõmustas Raja, kes sai loa ärasõiduks peatreenerilt Veikko Sinisalolt. "Veikko jäi rahule ja ei näinud minekus probleemi."

Küllaltki ühekülgseks kujunenud meeste 2000 meetri sõidu võitis ainsana kuue minuti piiri alistanud riigi parim sisesõudja Tõnu Endrekson (5.54,6). Järgnesid neljapaadi eessõudja viljandlane Kaspar Taimsoo (6.00,7) ning Tallinna noormees Jüri-Mikk Udam (6.02,3). "Lootsin paar-kolm sekundit kiiremat aega, aga poolel maal sain aru, et seekord ei tule. Ettevalmistus järgmiseks hooajaks on olnud lihtsalt liiga kurnav ning keha pole puhata saanud. Praegune töörežiim on lihtsalt teine ning lisakiirust polnud enam võtta," rääkis kahekordne olümpiamedalist Endrekson.

Sõudekoondise liider oli samas teadlik, et Raja sai Islandile sõidu eel tehtud testtreeningul kümnendiku võrra parema aja ning tundis veidi puudust tavapärasest hasardist. "Kui Allar olnuks kõrval, siis taolises olukorras leiaks alati mingid lisavarud. Nina-ninas sõitmine toonuks hasardi ning väljendunuks grammi võrra paremas ajaski," vaagis teenekas sõudja. Tippude graafik on tihe ning jõulude ja aastavahetuse aegugi nõuab treeningplaan täitmist. "Aega ei saa maha võtta ning võistluspäeva õhtul pean taas koormust saama. Pühapäevalgi on trenn ning uuest nädalast hakkab taas pihta. Jaanuari keskpaigani oleme Pärnus ning sealt edasi läheme Soome suusalaagrisse."

Põnev naiste sõit, kus tõmbasid koos alla 23-aastased ning vanemad, tõi üldarvestuses troonile Grete Alttoa. Aastaga jõudsa arenguhüppe teinud Pärnu sõudekeskuse Kalevi sõudja lõpetas ajaga 6.59 Liisu Miti valitsemisaja ja püstitas võimsa isikliku tippmargi. Pärnu sõudeklubi kasvandik Mitt võitis küll täiskasvanute arvestuses, kuid platseerus 7.02,1-ga teiseks. Üldarvestuse kolmandana ning noorte rivaliteedis teisena finišeeris Alttoa klubikaaslane Kadri Vilbaste (7.03,3).

Toimetaja: Siim Boikov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: