Võimas viimane ring tõi Norra teatenaiskonnale taas võidu, Eesti 18.

Laskesuusatamise MK-etapil Hochfilzenis võitis naiste teatesõidu Norra, Eesti nelik sai 18. koha.

Venemaa tõusis esimesse lasketiiru minnes liidriks ja loovutas võistluse käigus esikoha ainult väheseks ajaks, kui teist vahetust sõitnud Larissa Kuklinast möödus itaallanna Dorothea Wierer. Seejärel kasvatasid venelannad edu ja Jekaterina Jurlova-Percht tõusis eelviimasest tiirust juba 26,2 sekundit enne Norrat.

Norra ankrunaiseks olnud Marte Röiseland tegi aga nii võimsa sõidu, et võttis viimase tiiru järel Jurlova-Perchtilt kohe 15 sekundit tagasi ja tõi Norrale (1+7) Venemaa (0+5) ees 8,2-sekundilise võidu. Norra naised võidutsesid ka hooaja avaetapil Östersundis. Viimase lasketiiru järel läksid lasketiirust koos ära neli naiskonda, kolmanda koha saavutas Šveits (1+9; +1.04,1). Neile järgnesid Ukraina, Kanada, Tšehhi ja Prantsusmaa.

Pärast kahe tiiruga kolm möödalasku teinud Regina Oja head avavahetust läbis Tuuli Tomingas lamadestiiru puhaste paberitega ning lahkus sealt kuuendana, 21-sekundilise kaotusega Venemaale. Paraku kukkus Tomingas siis kurvis ja pidi püstitiirus ära kasutama kõik kolm varupadrunit. Johanna Talihärm sai rajale minna 1.55 liidritest hiljem, Grete Gaim käis seitsmendas tiirus kahel trahviringil ja tõi Eesti (2+16) finišisse 18. kohal, kaotust Norrale kogunes 6.36,5.

Reedeses naiste sprindis avatiirus neli möödalasku teinud Oja: "ega ma eilset korrata ei tahtnud, siin muud ei olnudki kui märkidele pihta lasta. Sõiduvorm on hea, aga laskevorm mitte."

"Läksin vist liiga julgelt kurvi," sõnas Tomingas kukkumise kohta. "See oli ära sõidetud võrreldes sellega, mis soojenduse ajal oli. Tiiru kohta ei oska ma öelda, aga rütmi tagasi saamine oli väga raske. Tundsin, et midagi oli valesti suusaklambrite juures, need võisid paigast nihkuda."

"Kõige muuga jäin rahule peale püstitiiru, aga sinna läksingi riskiga," tõdes Talihärm. "Sõiduga oli okei, päris keerulised rajaolud, minu ees kukkusid päris mitmed. Sellepärast pidi olema kogu aeg väga ettevaatlik, aga arvan, et sain sellega hakkama."

"Lamadestiirus oli laskmise ajal vasakult poolt tuul," sõnas Gaim. "Tegin paremale [paranduse], ei olnud piisav, tegin uuesti, ikka polnud. Ootan põnevusega, mida treener ütleb. Suusad olid super, kindlasti paremad kui sprindis."

Enne võistlust:

Eesti nelik koosseisus Regina Oja, Tuuli Tomingas, Johanna Talihärm ja Grete Gaim läheb rajale viiendast reast.

Hooaja esimesel etapil Östersundis toimunud teatesõidus lasi Eesti naiskonnast paremini vaid Šveits, sama nelikuga võistelnud eestlannad kaotasid võitjale Norrale 4.31,8 ja said 14. koha.

Östersundi esikolmik Norra-Šveits-Rootsi oma koosseisus muudatusi ei ole teinud, küll on sportlasi vahetanud nende järel lõpetanud Saksamaa, Venemaa ja Prantsusmaa.

Toimetaja: ERR Sport

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: