Esiliigas palliv naiskond üllatas karikavõistlustel Famila/Võru Võrkpalliklubi ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Võrkpall
Võrkpall Autor/allikas: Siim Semiskar/ERR SPORT

Naiste Eesti karikavõistlustel sündis laupäeval üllatus, kui esiliigas palliv Gerardo's Toys/Neemeco võitis veerandfinaalseeria avamängus Famila/Võru Võrkpalliklubi. Edasipääseja selgub Võrus.

Koduväljakul mänginud Gerardo's Toys/Neemeco asus kohtumist juhtima, kuid õige pea leiti ennast 1:2 kaotusseisust. Võrulannad seejärel enam geimivõiduni ei jõudnud, kui võõrustajad võtsid neljanda geimi 25:18 ja viienda 15:12 paremusega 3:2 (23, -18, -18, 18, 12) võidu, kirjutab Volley.ee.

Võitjatele tõid neli mängijat kahekohalise punktisumma, resultatiivseimana kogus Anna-Liisa Peetmaa 20 punkti, jäädes seejuures 16-ga plussi. Keiu Kasch assisteeris 19, Kädi Böckler 13 ja Gerli Enula kümne punktiga. Võrulannade ridades lõpetasid Salme Adeele Hollas ja Margot Saharov mängu 21, Mari-Liis Graumann 17, Kerli Kubi 14 ja Haide Haring kümne punktiga. Hollase kasutegur +17 osutus mängu parimaks.

Koduvõistkond saab rahule jääda serviga, kui kolme vea juures löödi 11 ässa. Kui võõrustajad jäid servil kaheksa punktiga plussi, siis võrulannad omakorda kolmega miinusesse - seitsme ässa juures tuli kümme eksimust.

Võrus peetava otsustava mängu toimumisaeg selgunud ei ole, nimetatud paari võitja kohtub poolfinaalis TalTech/Tradehouse'iga. Teisel tabelipoolel on koha poolfinaalis taganud tiitlikaitsja Tartu Ülikool/Bigbank, kes ootab vastast paarist VK Kramp N1 ja Audentese SG/Noortekoondis. Avamängu võitis 3:0 Audentese SG/Noortekoondis, seeria teine mäng on kavas 6. novembril kell 19.30 Tallinna Heleni Koolis.