U-18 korvpallikoondis lõpetas B-divisjoni EM-i viienda kohaga ({{commentsTotal}})

Eesti U-18 korvpallikoondis
Eesti U-18 korvpallikoondis Autor/allikas: FIBA

Eesti kuni 18-aastaste noormeeste rahvuskoondis sai Rumeenias Oradeas peetaval Euroopa meistrivõistluste B-divisjoni turniiril viienda koha. Viimases kohamängus alistati Portugal 76:66 (22:12, 12:22, 19:13, 23:19).

Indrek Visnapuu ja Heiko Rannula hoolealused alustasid mängu hästi ning Kaspar Kitsingu vedamisel võideti avaveerand 22:12. Teine veerand kujunes aga risti vastupidiseks ja poolajavileks oli seis viigis 34:34.

Kolmas veerandaeg möödus suuresti võrdsete heitluses, kuid viimane sõna jäi Eestile, kes tegi viimase kolme minutiga 10:0 spurdi ja pääses enne otsustavat neljandikku kuue punktiga ette (53:47). Viimane veerand möödus juba täielikult eestlaste juhtimisel.

Suurima panuse võitu andis Kaspar Kitsing, kes viskas üleplatsimehena 22 punkti, võttis viie lauapalli ning jagas kaaslastele kaheksa resultatiivset söötu. Kahekohalise punktisummani jõudsid Eesti poolelt veel Markus Ilver ja Hugo Toom, kes viskasid vastavalt 15 ja 13 silma. Hannes Saar lisas üheksa silma ning Mait Petersoni arvele jäi seitse punkti ja 16 lauapalli. Portugali resultatiivseim oli 19 punkti visanud Andre Cruz.

Eesti koondise saldoks jäi EM-i B-divisjoni turniiril kuus võitu ja kaks kaotust. Turniiri võitja selgitavad täna õhtul Iisrael ja Poola, kolmanda koha mängus lähevad vastamisi Põhja-Makedoonia ja Tšehhi.