Sõudmise U-23 MM: mõlemalt kahepaadilt avasõidus südi esitlus

Grete Alttoa (vasakul) ja Greta Jaanson Poznanis
Grete Alttoa (vasakul) ja Greta Jaanson Poznanis Autor/allikas: Tatjana Jaanson

Floridas Sarasotas läksid täistuuridel käima U-23 vanuserühma maailmameistrivõistlused, kus Eestit said võimaluse esindada neidude ja noormeeste paarisaeru kahepaat.

Mõlemad Eesti koosseisud – Grete Alttoa ja Greta Jaanson ning Mihhail Kuštein ja Johann Poolak – said tiitlivõistluste avapäeva vabaks, sest programm nägi paadiklassi starte ette neljapäevast. Esmalt käisid võistlustules neiud, vastasteks Brasiilia, Austraalia, Kreeka, Austria ja Ungari, kelle seast selgitati esimene finalist. Selleks osutus konkurentidest peajagu üle olnud ungarlannade Preili-Gadanyi duo (7.01,83). Järgnesid Kreeka (7.07,76), Austraalia (7.11,12), Austria (7.17,85), Eesti (7.22,83) ja Brasiilia (7.25,18). Teisest eelsõidust liikus ainsana finaali Saksamaa (7.10,22). Kahepaate on stardis 11, kirjutab Eesti Sõudeliidu kodulehekülg.

"Tüdrukud olid tasemel, tegid tugeva esimese poole, aga siis nägid, et koha tõttu finaali ei pääse, mistõttu polnud mõistlik enam viimast välja pigistada," rääkis Sarasota-Bradentoni võistluskeskuses viibiv paatkonna treener Ulvi Lutoškin.

Edasine plaan viib Eesti neiud reedel vahesõitu, kus kahe sõidu peale kokku mängitakse välja järele jäänud neli finaalipiletit. Sõidud stardivad Eesti aja järgi kell 16.20 ja 16.25.

Noormeeste konkurentsis teeb kaasa 13 riigi koondis. Juba avasõidus tundsid Mihhail Kuštein ja Johann Poolak end kindlalt, sest finišeerisid poolfinalistide (12 paremat) sekka pääsemiseks nõutud positsioonil esimese kolme hulgas. Sõidu võitis Itaalia (6.24,17) Saksamaa (6.29,24) ja Eesti (6.35,85) ees. Kušteinist ja Poolakust jäid tahapoole tugevad sõudemaad Kanada (6.48,64) ja Norra (6.53,55). Teisest eelsõidust tagasid edasipääsu Venemaa (6.28,26), Suurbritannia (6.31,51) ja Holland (6.34,87) ning kolmandast Uus-Meremaa (6.21,4), Šveits (6.27,68) ja Taani (6,29,71). Poolfinaalid toimuvad laupäeval Eesti aja järgi kell 16.00 ja 16.05. Mõlemast sõidust pääseb medalisõitu kolm kiiremat.

"Poisid tegid väga hea sõidu. Kuna nad tundsid end kolmandal kohal kindlalt, polnud vaja maksimaalset välja võtta. Nii säästame end järgmisteks sõitudeks. Arvan, et MM on meile kenasti alanud, kiidan korraldajaid täpse ja kvaliteetse planeerimise eest, sest olme üle pole põhjust olnud nuriseda," hindas USA-s koondise mänedžerigi ametit pidav teenekas noortetreener.

Ilmastikuolud võistluspaigas on väga heitlikud. Korraldajad olid avapäeval sunnitud tormiohu tõttu muudatusi tegema. Lutoškini sõnul oli neljapäeva hommikul küll rahulik, ent siis tõusis tormi mõõtu tuul ning pidevalt sähvisid välgunooled. 

Toimetaja: Liisi Rist

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: