Sõudjate katsevõistluse võitis Anderson, Raja jäi finaalist välja

Tõnu Endrekson ja Allar Raja
Tõnu Endrekson ja Allar Raja Autor/allikas: Fred Killing

Kevadpühal startisid Viljandis kolm päeva kestvad sõudekoondiste moodustamise valikvõistlused, kus teevad kaasa nii täiskasvanud kui eri vanuses noored.

Programm avati finalistide sõelumiseks meeste ühepaatide eelsõitudega. Kahest peetud eelsõidust läksid edasi kaks esimest, kelleks osutusid kahekordne olümpiamedalist Tõnu Endrekson (7.12,3) ja mõnevõrra üllatuslikult tallinlane Jüri-Mikk Udam (7.05). Kõik ülejäänud, teiste seas Andrei Jämsä, Kaspar Taimsoo, Allar Raja ja Kaur Kuslap jätkasid finaali püüdlemist neljapäevases vahesõidus, kust finaali liikus neli esimest, vahendab Eesti Sõudeliit.

Vahesõidus mahtus esiviisik nelja sekundi sisse. Esimese koha teenis Sten-Erik Anderson ajaga 7.06,7, teise Andrei Jämsä (7.07,8), kolmanda Kaur Kuslap (7.08,7), neljanda Kaspar Taimsoo (7.09,9) ja viienda Allar Raja (7.10,3). See tähendas, et tiitlivõisltustelt 11 medalit teeninud Raja jäi finaalidest seekord välja.

Finaalis võidutses Anderson ajaga 7.10,3, kes edestas napilt edasi pääsenud Taimsood (7.11,5). Kolmanda aja sai kirja Endrekson (7.13,4) ja neljanda Udam (7.17,9).

"Üllatavat midagi ei olnudki," kommenteeris Matti Killing Delfi Spordile, kes on treeningute ja meeste vormiga detailideni kursis. "Anderson kandis selle hooaja liidri rolli välja. Kogu seltskond on küllalt hästi tööd teinud. Keegi ei saa isegi solvuda, kui peab istuma kahesesse või neljasesse. Teiseks on ka üsna selge, et väga kõva ühese meest meil hetkel pole, seega tulebki panustada just kahesesse ja neljasesse."

Terve talve ja kevade kestnud katsevõistluse lõpliku punktiseisu lööb Killing hiljem kokku ja selle alusel moodustatakse homseks ekipaažid kahepaatide katsevõistluseks. Katsevõistluse edetabeli tipmised mehed saavad järjekorras valida endale paarilised. Kahepaatide võistluse järel moodustatakse tiimid esimeseks MK-etapiks.

Avapäeval peeti juba mitmed finaalidki. U-23 vanuserühma naiste ühepaadil oli 7.59,8-ga kindel liider Greta Jaanson Pärnu Sõudeklubist. Järgnesid Grete Alttoa Pärnu Kalevist (8.11,6) ning Elo Luik (8.19,4). Meeste samas paadiklassis võitis 7.24,5-ga Narva noormees Mihhail Kushtein, kellele järgnesid Pärnu kalevlane Johann Poolak (7.36,1) ning Martin Rahuoja Pärnu Sõudeklubist (7.38,1).

Kuni 18-aastaste neidude ühepaadil liikus kõige kiiremini tallinlanna Liisa-Marie Lääne (8.24,6). Tema järel finišeerisid Rachel Kõllo SAK Tartust (8.30,1) ja Pärnu Sõudeklubi liige Annabel Aron (8.34,3). Meeste U-23 kergekaalu ühesel ei leidunud vastast 7.28,8-ga lõpetanud SAK Tartu mehele Elar Lootile. Teisena lõpetas Karl August Ruusalepp TÜASK-st (7.35,7) ning kolmas oli väljaspool katsete arvestust võistelnud Pärnu Kalevi esindaja Ander Koppel (7.37,3).

Konkurentsitihedas U-19 noormeeste ühepaadil valitsesid Tallinna noormehed: põnevas lõpuspurdis alistas Uku Siim Timmusk (7.37,4) väga napilt klubikaaslase Jaan Sander Kleini (7.37,9). Kolmandaks platseerus Mark Theodor Jalakas TÜASK-st (7.45,2).

Toimetaja: Liisi Rist

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: