Euroliiga: Barcelona alistanud Anadolu Efes murdis esmakordselt finaalturniirile ({{commentsTotal}})

Anadolu Efes - Barcelona
Anadolu Efes - Barcelona Autor/allikas: ZUMAPRESS.com/Scanpix

Korvpalli Euroliigas selgus kolmapäeval viimane edasipääseja finaalturniirile, kui veerandfinaalseeria otsustavas viiendas mängus alistas Anadolu Efes kodus Barcelona 80:71.

Istanbuli meeskond kaotas avaveerandi küll viie punktiga, kuid poolajaks suudeti ise viie silmaga ette rebida. Kolmanda veerandi võitis minimaalselt Barcelona, kuid kohtumisest väljus lõppkokkuvõttes üheksapunktilise võiduga Anadolu Efes.

Türgi klubi parimatena tõid Shane Larkin ja Adrien Moerman kumbki 18 punkti, kusjuures kahe peale tabati üheksa kolmepunktiviset. Kaksikduubli sai kirja Vasilije Micic, kes viskas kümme silma ja jagas kümme korvisöötu. Barcelona parimatena said Chris Singleton ja Thomas Heurtel mõlemad kirja 12 punkti.

Esmakordselt viimase nelja sekka murdnud Anadolu Efes kohtub poolfinaalis koduse rivaali Fenerbahcega. Teises poolfinaalis mängivad tiitlikaitsja Madridi Real ja Moskva CSKA. Mängudega tehakse algust 17. mail.