NBA: Boston jättis Milwaukee koduväljakueelisest kohe ilma ({{commentsTotal}})

Kyrie Irving
Kyrie Irving Autor/allikas: AFP/Scanpix

Korvpalliliiga NBA play-off'ides alustati pühapäeval kahe veerandfinaalseeriaga. Idakonverentsis pidi esimese asetusega Milwaukee Bucks tunnistama kodus Boston Celticsi paremust 112:90 (26:17, 26:33, 36:21, 24:19).

Boston haaras ohjad avaveerandil ja läks teisel perioodil korraks ka 15 punktiga juhtima (40:25), aga siis murdis Milwaukee järele ja poolajaks juhtis Boston vaid kahe silmaga 52:50.

Kolmandal veerandil asusid külalised aga taas jõudsalt vahet kasvatama, viies selle esialgu kümnele (66:56) ja seejärel lausa 21 punktile (86:65).

Viimasel perioodil ei suutnud Milwaukee järele tulla ja vahepeal tosinale silmale (92:80) vähenenud vahe suurenes peagi jälle enam kui paarikümnele punktile.

Bostonit vedasid mängujuht Kyrie Irving 26 punkti ja 11 resultatiivse sööduga ning keskmängija Al Horford 20 punkti ja 11 lauapalliga. Milwaukee täht Giannis Antetokounmpo korjas 22 silma.

Tasavägisemaks osutus läänekonverentsi poolfinaali avamäng, kus Golden State Warriors sai kodus jagu Houston Rocketsist 104:100 (28:19, 25:34, 30:23, 21:24).

Warriors haaras avaveerandi lõpuks üheksapunktise eduseisu ja väikest edu hoiti ka pea avapoolaja lõpuni, kuid Eric Gordoni kolmene viigistas vaheajaks siiski seisu 53:53.

Tasavägiselt jätkati ka pärast vaheaega, kuigi veerandi lõpupoole hakkas Golden State vaikselt taas eest ära nihkuma. Viimasel veerandil jõudis Houston korraks viigini 89:89, kuid sealtmaalt hoidis Warriors mõnepunktist edu lõpuni.

Warriorsi eest on nendes play-off'ides heas hoos Kevin Durant, kelle arvele kogunes pühapäeval 35 punkti. Täpselt sama skoorini jõudis kaotajate poolelt James Harden.