Warriors asus seeriat taas juhtima, Durant sai vigastada ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Kevin Durant lahkus väljakult longates ja enam mängu ei naasnud.
Kevin Durant lahkus väljakult longates ja enam mängu ei naasnud. Autor/allikas: USA TODAY Sports/Scanpix

Korvpalliliiga NBA läänekonverentsi poolfinaalis asus tiitlikaitsja Golden State Warriors taas seeriat juhtima, alistades viiendas mängus Houston Rocketsi kodusaalis 104:99.

Warriors juhtis teisel veerandajal vahepeal koguni 20 punktiga, kuid kolmandal veerandil mängiti edu maha ja viimasele veerandajale mindi 72:72 viigiseisus. Seal suutis Warriors siiski enda paremuse maksma panna ja lõpuks viie punktiga peale jääda. Veel 18,6 sekundit enne normaalaja lõpuvilet vähendas James Harden vahe kolmele punktile, kuid kui mängida oli veel jäänud neli sekundit, vormistas Klay Thompson lõppseisu.

Kolmandal veerandajal lahkus longates platsilt Warriorsi üks staare Kevin Durant, kes venitas parema jala säärelihast. Tagasi mängu Durant enam ei tulnud. Sarnase vigastuse tõttu oli Durant eelmise aasta jaanuaris platsilt eemal kolm mängu.

Enne mängust lahkumist viskas Durant 22 punkti, võttis viis lauapalli ja andis neli resultatiivset söötu. Warriorsi resultatiivseim oli Thompson 27 punktiga, Stephen Curry lisas 25 punkti, võttis kuus lauapalli ja andis viis resultatiivset söötu.

Üleplatsimees oli Rocketsi eest 31 punkti visanud Harden, kes andis lisaks ka kaheksa resultatiivset söötu.

Warriors asus nelja võiduni peetavat poolfinaalseeriat 3:2 juhtima, kuues mäng toimub taas Houstonis.

Esimesena jõudis konverentsi finaali Milwaukee Bucks, alistades idakonverentsi poolfinaali viiendas kohtumises Boston Celticsi 116:91. Bucks alustas seeriat kindla kaotusega kodus, kuid võitis siis neli mängu järjest ja seega seeria 4:1.

Bucksi parim oli Giannis Antetokounmpo 20 punkti ja kaheksa resultatiivse sööduga, Khris Middleton lisas 19 ja Eric Bledsoe 18 punkti. Celticsi poolel tõi Kyrie Irving 15 punkti, Jayson Tatum ja Marcus Morris lisasid kumbki 14 punkti.

Milwaukee – Boston 116:91
Milwaukee võitis seeria 4:1.

Golden State – Houston 104:99
Golden State juhib seeriat 3:2.