Warriors lülitas Clippersi konkurentsist, Durant tegi ajalugu ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Kevin Durant
Kevin Durant Autor/allikas: USA TODAY Sports/Scanpix

Korvpalliliiga NBA play-off'ides alistas tiitlikaitsja Golden State Warriors läinud öösel Los Angeles Clippersi 129:110, võites sellega nelja võiduni peetava seeria 4:2.

Võõrsil mänginud Warriors haaras kohe kohtumise alguses initsiatiivi, võites avaveerandi nelja silmaga ning suurendades võimsa spurdiga poolajaks edumaa 19-punktiliseks. Valitsevad meistrid võitsid kolmanda veerandi viie silmaga ja kuigi viimane veerand kaotati, lahkuti Los Angelesest sellegipoolest kindla 19-punktilise võiduga.

Warriorsi parimana 50 punkti visanud Kevin Durant tegi NBA play-off'ide ajalugu, kui viskas avapoolajal 38 silma. Nii palju punkte on play-off'ides avapoolajal visatud vaid korra – seda 25 aastat tagasi, mil Charles Barkley aitas Phoenix Sunsil alistada avaringis Warriorsi. Enda play-off'ide resultatiivseima mängu teinud Duranti nimele kirjutati ka kuus lauapalli ja viis korvisöötu.

Stephen Curry tõi meeskonna teise parimana 24 punkti, kolmikduubliga sai hakkama Draymond Green, kes loopis 16 silma, võttis 14 lauapalli ja jagas kümme resultatiivset söötu. Clippersi parimana tõi Danilo Gallinari 29 punkti.

Võidukas Warriors läheb teises ringis vastamisi Houston Rocketsiga, kes alistas Utah Jazzi 4:1.